Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8244
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojna z zakazanym owocem

Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wojna z zakazanym owocem
Fot. archiwum
Strażnicy miejscy chcą walczyć ze sklepami i lokalami gastronomicznymi, w których nieletni mogą bez problemu kupić napoje wyskokowe. Nie wykluczają prowokacji.

Sprzedawcy i barmani powinni się mieć na baczności. Jeżeli zdarza im się przymknąć oko i nie poprosić o dokument stwierdzający pełnoletność tych klientów, którzy chcą się napić piwa, wina lub wódki, teraz powinni zmienić swoją postawę.

Zima trzyma, a stąd wniosek, że młodzi ludzie, którzy jeszcze do końca tygodnia mają ferie zimowe, chcą się zagrzać w lokalach gastronomicznych. Czynią to także często „od środka”, zamawiając coś mocniejszego.

Kupują także trunki w sklepach, aby następnie z kolegami (w tajemnicy przed rodziną) spożyć je w domu, gdzie jest ciepło.

– Będziemy szczególnie czujni w tych dniach, a także w następnych, bo przecież w przyszłym tygodniu do Jeleniej Góry i w Karkonosze przyjadą kolejni wypoczywający – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Szczegółów ani planu akcji nie zdradza. Wiadomo, że straż może zrobić nalot na jakiś pub i sprawdzić legitymację młodym klientom, którzy – na przykład – raczą się piwem. Może też zastosować prowokację i poprosić człowieka, który nie jest pełnoletni – choć tak wygląda – o kupno alkoholu w sklepie.

– Jeżeli ktoś wpadnie i sprzeda młodym ludziom trunki, będzie miał kłopoty – zapowiadają strażnicy. Sprawa zostanie przekazana policji. Właściciele lokali, gdzie zostaną złamane przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości, stracą koncesje na sprzedaż wyskokowych napojów. Z kolei młodzież może trafić przed sąd dla nieletnich.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie bulwersującego zachowania młodzieży jednego z gimnazjów. Kilku uczniów pod koniec listopada upiło się niemal do nieprzytomności na szkolnej zabawie. Alkohol, kupiony bez najmniejszych kłopotów w sklepie, wypili przed imprezą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
475
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group