• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 15:10
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6508
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wodny koszmar lokatorki z Sobieszowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 stycznia 2014, 8:24
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2014, 8:23
Autor: Mea
Fot. Mea
– Sufit sypie mi się na głowę, psuje się instalacja elektryczna, bo sąsiad wciąż zalewa mi mieszkanie – alarmuje pani Zofia, 83–letnia mieszkanka lokalu komunalnego przy ul. Przerwy–Tetmajera w Sobieszowie. Po naszej interwencji ZGKiM obiecuje, że sprawą się zajmie.

– Pracownicy skontrolowali mieszkanie, będziemy interweniować - zapewnia Lucyna Januszewska, zastępca ds. ekonomicznych Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Jak twierdzi lokatorka, już od trzech lat, co jakiś czas, sąsiad mieszkający piętro wyżej zalewa jej mieszkanie. – Od grudnia już trzy razy woda ciurkiem lała mi z sufitu na podłogę. Obok miejsca, gdzie sypie się sufit mam łóżko, na którym śpię. Boję się, że kiedyś tynk na mnie spadnie – mówi starsza pani.

- Płacę co miesiąc prawie 500 zł za to mieszkanie. Robiłam niedawno remont, a teraz jest już wszystko znowu zniszczone. Na ścianach jest wilgoć i grzyb. Zgłaszałam to do ZGKiM-u. Powiedziano mi, że mam założyć sąsiadowi cywilną sprawę w sądzie. Mam 83-lata, jestem po trzech zawałach i mam małą emeryturę. Nie stać mnie na sądy, czy ubezpieczanie lokalu. Chcę tylko spokojnie żyć – podkreśla.

Po ostatnim zalaniu, do którego doszło kilka dni temu, w pokoju cos zaczęło się dział z prądem. – Żyrandol zapala się na sekundę i od razu gaśnie, jest pod napięciem. Musiała zamoknąć instalacja elektryczna, a to już zagraża życiu – skarży się lokatorka.

Po naszej interwencji w ZGKi, zostali wysłani do mieszkania pani Zofii pracownicy na oględziny.
- W 2011 r. mieliśmy pierwsze zgłoszenie o zalaniu tego mieszkania. Kolejne zgłoszenie było na początku stycznia tego roku i przeprowadziliśmy wtedy wizję lokalną. Okazało się, że na suficie jest plama o wielkości ok. 1 m kwadratowego. Wtedy lokator mieszkający na piętrze został zobowiązany do naprawy szkód i zwrócenia kosztów remontu. Pani została poinformowana też, że może złożyć wniosek o eksmisję uciążliwego lokatora oraz domagać się swoich praw w sądzie na drodze cywilnej – informuje Lucyna Januszewska

- 21 stycznia tego roku otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o zalaniu. Wczoraj wysłaliśmy do lokalu tej pani pracowników, którzy potwierdzili ponowne zalanie. Stwierdzili, że z sufitu sypie się farba, ale instalacja elektryczna nie stanowi zagrożenia. Okazało się, że sprawca zalania dopuścił się samowoli budowlanej - podłączył do sieci wodociągowej nieprawidłowo urządzenia, co może być przyczyną wycieku wody. Będziemy jeszcze interweniować w tej sprawie i postaramy się, by lokator z piętra doprowadził mieszkanie pani Zofii do porządku – zapewnia Lucyna Januszewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~bleee 23-01-2014 9:10
Ble ble ble. Pani Lucyna J. powinna zostać wywalona dyscyplinarnie z pracy, razem z tą całą rozbawioną ferajną z ZGKiM. Ot,co.
~mecenas60 23-01-2014 9:59
HA HA HA "został zobowiązany do naprawy szkód i zwrócenia kosztów remontu" HA HA HA. takie nakaz musi być wydane w trybie orzecznictwa sądowego a nie administracyjnego. ZGKi próbuje scedować obowiązki na lokatora, a to oni są włascicielem lokalu. Domagać się od starej kobiety aby to ona reprezentowała się w sądzie jest na miejscu ZGKi karygodne. Jeżeli lokator "nad" ma mieszkanie własnosćiowe to doprowadzenie do eksmisji jest praktycznie niemożliwe i Pani Januszewska musi o tym wiedzieć. To kolejny przykład, że urzędy działają tylko dla siebie. Są sprawdzone i stosowane sposoby, żeby w porozumieniu z innymi dostawcami tak umilić życie sąsiadowi że za parę dni już by pukał i prosił czy może naprawić szkody. "Cieknąca woda to zagrożenie". To wymaga osobistego zaangażowania.
~ 23-01-2014 11:18
Moim zdaniem na suficie odsłoniły się średniowieczne freski.
~Lech W 23-01-2014 11:36
Mieszkania należy rozdać za przysłowiową złotówkę. Ludzie o swoje inaczej dbają. U mnie, jak pękła rura zalało mnie i sąsdiada z dołu. I to ja miałem problem nie prasa radio i telewizja. Z sąsiadem się dogadałem, zapłaciłem za farbę i dywan. A w administracji mnie wyśmiali. Oni odpowiadają do mieszkania, rura w środku jest moja i mogą ją co najwyżej zaślepić. Tak jak u tej Pani to w zasadzie na remonty składamy się wszyscy. Poprzez dotowanie działalności ZGL-u.
~hd 23-01-2014 14:05
lokatorka płaci tak olbrzymi czynsz.,ze ZGL powinien natychmiast dokonać remontu a lokatora mieszkającego powyżej zobowiązać do zapłacenia za wykonaną pracę.Niech nie każą pani w tym wieku zakładać sprawę cywilną,Oni są od tego biorą duże pieniadze.Ale najlepiej umyć ręce od obowiązków.które powinni wykonać.Ale ja kiedyś należałam do ZGL Północ i znam ten problem ażeby cokolwiek u nich załatwić Teraz należę do Wspólnoty płacę czynsz o połowę mniejszy zrobili nam nowy dach .
~lukier22 23-01-2014 14:58
ZGL wie co robi każąc lokatorce wykonać remont i wystąpić na drogę sądową ponieważ lokator z piętra Jacuś korzysta z opieki , pobiera rentę socjalną ,ma dopłatę do mieszkania i 30%procent obniżki czynszu.Niby miałby koszty remontu pokryć z tego co użebrze stojąc pod biedronką albo pod netto ,tylko za co wtedy kupi alkohol ? Ciekawe na jakiej podstawie dostał czynszowe mieszkanie jak rodzice mają cały dom w Cieplicach a Jacuś jest jedynakiem , z mieszkania zrobił melinę pijacką i hotel dla pijaków, często są tam bójki i awantury, były interwencje policji . Mieszkanie jest niszczone i ZGL dobrze o tym wie bo było zgłaszane ale nikt się tym nie interesuje . Częściej niż Jacek mieszkają tam inne osoby więc nie wiem w czym problem ma ZGL aby zrobić eksmisję , jest to uciążliwy lokator !
~se 23-01-2014 14:59
Lucyna Januszewska. ZGKiM . i wszystko jasne ........
~Lech W 23-01-2014 15:09
No przecież od pomocy, nawet doraźnej osobom biednym jest MOPS.
~prawdziwe 23-01-2014 15:44
Matkiboski jakiej tam nie widać? Pono od wody najczęścij sie ujawnia. (Tak było w 2005 roku na ul Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu, co osobiście pokazywał nam F. KIEPSKI). Wg wnikliwej obserwacji obserwacji sufitu, jest to jakiś gigantyczny embrion. A z embriona - niestety - wszystko się może rozwinąć. Matkaboska też, a nawet Święty KALASANTY od Żytniej Extra jak żywy. Tak że co by nie gadać, ja bym poczekał z tym remontem jakieś 9 miesięcy. Bo może nam się nowe miejsce kultu rodzi, jak jaskinia w Lourdes czy . A tu plebs zmanipulowany przez pis-genderów, chce dzieło zamalowywać. A kysz!
~widzący 23-01-2014 15:48
Po kolorze tej figury wnioskuję, że tam się ..... rozlewa szeroko.
~18 sqandal 23-01-2014 15:49
starsza kobieta ( 83 ) pozostawiona sama sobie wstyd i hańba ZGKiM , bezdusznośc urrzędników ....... a to wlasnie POLSKA !
~ręce opadają 23-01-2014 15:59
500 złotych za starą ruderę z ogrzewaniem piecowym??!! Czy wam sie w d...ch poprzewracało? Przeciez to złodziejstwo w biały dzień. I jeszcze łaskawie tyłek ruszą aby sprawdzić co sie dzieje. Tam już powinna być ekipa z ZGKiMu i remont robić. Skąd ta Pani ma wziąć pieniądze??!! Ale nie! Teraz sa ważniejsze problemy, bo zaraz będą trzynastki w urzędach, więc co ich obchodzi biedny lokator
~widzący 23-01-2014 16:23
Znów: zamiast walić w łeb tępactwo piszące wypociny - w tym vicenaczelną skandalicznie niedouczoną - czaicie się na durnowate poprawki żeby czasem coś nie było "be". Jak napisałem goowno, to tak ma być. Ale jeśli mało wyraziście to brzmi, piszę jasno: "Po kolorze tej figury wnioskuję, że tam się gówno rozlewa szeroko. "
~lukier22 23-01-2014 16:26
500zł.ogrzewanie piecowe bez łazienki , toalety w korytarzu poniemieckie z desek z wykrojoną dziurą na tyłek z temperaturą zależną od pory roku ile stopni na zewnątrz budynku tyle w toalecie , do tego musi przejść przez korytarz z pokoju do kuchni
~jhs 23-01-2014 21:10
Tam na suficie to Matka Boska. Się ukazała.
Piipi Jelonkowa 23-01-2014 22:33
..do - [~ Jhs ] .. to nie Matka Boska !! .. bo Ona mieszka w Niebie,a tutaj mamy ... Jej pomocnikow - to Aniolowie z Jelonki !
~ 23-01-2014 23:52
bedziemy interweniowac ,zobowiazemy ,postaramy sie,i poinformujemy- to stala regulka dyrektorki i to wszysto w czasie przyszlym bez podania konkretnej daty bo i kobita juz wiekowa co stierdzono na wizji lokalnej i moze umrzec w kazdej chwili, na wylew bo jak widac to ja bardzo denerwuje, a moze ja prad porazi - wiec klopot bedzie z glowy, wiec nie trzeba sie spieszy z informacja , zobowiazywaniem i interwencją Pani dyrektor- szkoda czasu- czekac az sie doczekacie
~ 24-01-2014 6:35
Kolejny nie kompetentny urzednik czyzby kolejny niedouczony----resortowy--.Arogancki
~jakitaki 24-01-2014 7:35
Pani zalewana lokatorka nie powinna bujać się po ZGLach czy innych publicznych ośrodkach niemocy, tylko winna na swój koszt odmalować, wysoko ubezpieczyć mieszkanko i zgłosić niezwłocznie likwidację szkody, natychmiast po zalaniu. Regres z firmy ubezpieczeniowej, szybko ostudzi sąsiada i zmusi go do naprawy tego źródełka w jego mieszkaniu.
~ 24-01-2014 10:18
za taka dziure tyle pieniedzy i jeszcze pozalewalo.Wstyd i hanba dla tego miasta. I nie gadajcie juz tu wiecej:"kocham Jelenia Gore, ojczyzna" ip. pierdoly. Tym miastem rzadzi banda korupcyjnych drani.
~Ach... 24-01-2014 16:45
Pracownicy ZGL-u doskonale wiedzą , kto tam mieszka i prawda jest , że nic z tym nie robią . A facet ewidentnie niszczy mienie miasta. Za co na pewno nie będzie odpowiadał , bo on biedny przecież pijak z wyboru i tyle w temacie. Jelenia Góra jest miastem bogatym , bo pozwala na takie rzeczy. w samym Sobieszowie jest wiele takich mieszkań , które lokatorzy systematycznie niszczą, wyrywają wszystko co się da i tym handlują a miasto zrobi im remont lub da następne lepsze aby i to zniszczyli.
~kris1234 24-01-2014 19:53
wszystko z domu wyprzedali,niedlugo podloge zerwa i na opal sprzedadza i fakt dostana nowe,a emerytka kogo obchodzi,lepiej dac zebrakom spod biedronki nowe
~kris1234 24-01-2014 19:55
do jakitaki,za 500zl wyzyj a dopiero ubezpieczaj i remontuj !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group