Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7379
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik planuje poważne inwestycje

Środa, 11 maja 2016, 8:31
Aktualizacja: 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wodnik planuje poważne inwestycje
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek, 9 maja prezes spółki „Wodnik” Wojciech Jastrzębski zaprezentował władzom miasta, radnym z komisji gospodarki komunalnej oraz przedstawicielom gazowników, energetyków i najważniejszym operatorom sieci telefonicznych „Wieloletni Plan Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2017–2022”. Co w nim znajdziemy?

Spotkanie było zakończeniem II etapu konsultowania „Wieloletniego planu...”. - Prace polegały na tym, że najpierw powołaliśmy zespół w spółce, potem wystąpiliśmy do ok. 20 gestorów, którzy mają jakiś wpływ na gospodarkę komunalną, czyli zainteresowane wydziały Urzędu Miejskiego, przedstawiciele Taurona, spółki miejskie, gazownicy, telekomunikacja – wymieniał prezes Jastrzębski. Przez stronę internetowa spółki zbierano także sugestie obywatelskie.

Najważniejszymi punktami programu mają być: dokończenie prac w oczyszczalni ścieków - przede wszystkim związane z gospodarką odorową, prace związane z bezpieczeństwem dostaw wody, np. spięcie ujęcia Grabarów z ujęciem, które zaopatruje Zakład Uzdatniania Wody, a spięcie dwoma głównymi arteriami, to jest Wojska Polskiego i Wolności – mówił prezes Wodnika podkreślając też zamiar obniżenia strat wody.

- Zależy nam, mieszkańcom na tym, żeby sieć była niezawodna, dostarczała wodę właściwej jakości, żeby właściwie były filtrowane ścieki – podkreślała Bożena Wachowicz-Makieła, szefowa Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Czy kolejne inwestycje będą wiązać się z kolejną podwyżką cen wody? - To jest bardzo trudne pytanie, ale mam nadzieję, że Wodnik w trakcie tych inwestycji tak rozłoży je na lata, że nie będzie większych regulacji cenowych. Nie ukrywam, że dzisiaj ceny nie są w Jeleniej Górze najniższe w Polsce, ale też nie są najwyższe – odpowiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Dzisiaj mamy w ponad 90 proc. Jelenią Górę skanalizowaną, ale mamy też dwa osiedla, które nie mają kanalizacji. To Jagniątków i Goduszyn. Tutaj też musimy mieszkańcom pomóc – dodał zastępca Marcina Zawiły.

W sumie koszt inwestycji do 2022 roku określa się na ok. 80 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group