Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8782
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik kupił bramki wodne na upały

Wtorek, 21 lipca 2015, 12:49
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2015, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wodnik kupił bramki wodne na upały
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemo
W najbliższych dniach spółka „Wodnik” uruchomi w Jeleniej Górze trzy kurtyny wodne: na placu Ratuszowym, przy Bramie Wojanowskiej oraz przed wejściem do Parku Zdrojowego od strony Placu Piastowskiego. Kurtyny kosztowały firmę około 10 tys. zł – informuje rzecznik spółki Zbigniew Rzońca.

- Szybciej uruchomić się ich nie da, ponieważ montaż wymaga szeregu uzgodnień. Najważniejsze, by były bezpieczne i zamontowane tak, aby po demontażu nie pozostawiły uszkodzeń – dodaje.

Podczas poprzedniej fali upałów Miasto zapewniało ulgę mieszkańcom i turystom angażując Ochotniczą Straż Pożarną z Raszyc i Jagniątkowa przy użyciu sprzętu Państwowej Straży Pożarnej. Kurtyny były stawiane na Placu Ratuszowym, Zabobrzu (przy uzgodnieniu lokalizacji z JSM) oraz na Placu Piastowskim.

Wodnik kupił specjalne bramki, gdzie jest mniejsze zużycie wody, a woda jest bardziej zamgławiona, a nie spadająca kropelkowo – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak, zwracając uwagę na oszczędność wody.

Jeszcze przed nadejściem lata, na sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, o postawienie kurtyn wodnych apelował radny Oliwer Kubicki. Jak widać, wbrew „politycznym standardom” można współdziałać na rzecz mieszkańców nie bacząc na legitymacje partyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group