Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4103
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Wnuczek” usłyszał wyrok

Wtorek, 17 listopada 2015, 8:11
Aktualizacja: 10:28
Autor: P–O
Region: „Wnuczek” usłyszał wyrok
Fot. Archiwum
Przed Sądem Okręgowy w Jeleniej Górze zakończył się proces przeciwko 41–letniemu Piotrowi A., którego Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oskarżyła o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Piotr A. działał na terenie całego kraju, między innymi w Bolkowie i Kamiennej Górze.

Od stycznia 2013 roku do maja 2013 roku mężczyzna telefonował do starszych osób twierdząc, iż jest ich wnukiem i potrzebuje pieniędzy. Tłumaczył im, że spowodował wypadek drogowy, potrącił pieszego, dlatego potrzebuje pieniędzy, aby przekazać je jako łapówkę dla funkcjonariusza policji. Innym razem twierdził, iż pieniędzy żąda osoba, którą potrącił na drodze jako zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. W ten sposób oszukał 28 osób, a kolejnych sześć próbował oszukać.

– Sprawcę tych przestępstw udało się ustalić i ująć w Bolkowie 21 maja 2013 roku. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Piotra A. winnym popełnienia zarzucanych mu przez prokuratora występków i wymierzył mu karę łączną dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto zobowiązał go do naprawienia szkody poprzez zapłacenie na rzecz wszystkich pokrzywdzonych łącznej kwoty 101.167 złotych. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group