Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6042
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Włamywacze odpowiedzą za zabójstwo

Środa, 29 czerwca 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: Agrafka
Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Pawłowi Z. i Piotrowi K., dwóm mieszkańcom Rybnicy, którym zarzucono dokonanie zabójstwa w związku z rozbojem oraz kradzież z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w pierwszej dekadzie kwietnia 2011 roku. Zamaskowani sprawcy włamali się do mieszkania emeryta, które zamierzali okraść. Właściciel był w lokalu i spał. Kiedy przestępcy plądrowali pokoje, lokator obudził się i próbował powstrzymać sprawców. Wtedy zadali mu szereg ciosów rękoma i nogami, w wyniku czego starszy pan doznał obrażeń ciała, które skutkowały jego śmiercią. Łupem podejrzanych padło 120 złotych.

Ponadto wspomniani mężczyźni dokonali włamania do kolejnego mieszkania znajdującego się na tym samym piętrze tego samego budynku, skąd ukradli sprzęt elektroniczny o wartości 3 tysięcy złotych.

Paweł Z. był w przeszłości trzykrotnie karany sądownie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast
Piotr K., był karany za rozbój i inne przestępstwa o charakterze kryminalnym – informuje Marcin Zarówny, zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group