Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8200
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: WKU do likwidacji

Środa, 2 grudnia 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: WKU do likwidacji
Jak tak dalej pójdzie, to będzie jedna z nielicznych pamiątek po wojsku w Jeleniej Górze.
Fot. TEJO
Pozostałość po znaczącej niegdyś obecności armii w Jeleniej Górze, Wojskowa Komenda Uzupełnień, ma również zniknąć z miasta. Takie są plany Ministerstwa Obrony Narodowej. Likwidacji WKU sprzeciwia się posłanka Marzena Machałek – poinformowało jej biuro poselskie.

– W projekcie Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień znalazły się zapisy o likwidacji jeleniogórskiego oddziału wojskowej komendy uzupełnień – informuje asystent posłanki Oliwer Kubicki.

Zdaniem Marzeny Machałek to kolejna próba pozbawiania byłego miasta wojewódzkiego siedziby ważnej instytucji, czyniąca z Jeleniej Góry miasto peryferyjne. – Nie wolno godzić się na marginalizację miasta i likwidowanie w nim kolejnych miejsc pracy! – protestuje parlamentarzystka.

Po likwidacji jeleniogórskiego WKU osoby, które dziś mieszkają w powiatach jeleniogórskim, kamiennogórskim i lwóweckim, będą musiały udać się do Bolesławca i Kłodzka, aby tam załatwiać formalności związane z wojskowością.
M. Machałek argumentuje także, że siedziba jeleniogórskiej komendy mieszcząca się na terenie byłych koszar „Pod Jeleniami” została
odremontowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku rozpatrzono o w niej ponad 18 tysięcy spraw.

Posłanka Machałek już wysłała w tej sprawie kilka pism, w tym do MON oraz do samorządowców. W planach jest spotkanie z ministrem obrony narodowej, do którego parlamentarzystka skierowała zapytanie poselskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group