Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6128
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce rozbiórka trybuny

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 9:43
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce rozbiórka trybuny
Fot. Przemek Kaczałko
Władzom miasta udało się rozstrzygnąć przetarg na pierwszą część inwestycji związanej z budową boiska ze sztuczną nawierzchnią na stadionie przy ul. Złotniczej. Na początek zostanie rozebrany wał, który znajduje się pomiędzy główną a boczną płytą boiska.

Wykonawcą części rozbiórkowej będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Parys" z Jeleniej Góry, które zaoferowało likwidację dawnej trybuny w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy za kwotę 250 tys. zł (Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 307 tys. zł, a pozostałe dwie oferty przekraczały tę kwotę).

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapewnia, że termin zakończenia robót, który jest określony do 21 listopada nie jest zagrożony (jeśli do tego czasu nie uda się rozliczyć inwestycji, przepadnie dofinansowanie).

- Mieliśmy perturbacje związane z dogadaniem się z Tauronem odnośnie przeniesienia trafostacji. To zostało dograne i mamy już pierwszy efekt namacalny, czyli rozstrzygnięcie przetargu na usunięcie wałów, na których była trybuna odkryta - powiedział Jerzy Łużniak i zapowiada, że następnie będzie przetarg na budowę trafostacji w innym miejscu, a w kolejnym - budowa boiska. - Do 21 listopada zdążymy - zapewnia zastępca Marcina Zawiły.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu.

W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji ministra sportu i turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu, o czym informowaliśmy już w maju 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
582
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group