Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6183
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wkrótce remont ulicy pod Śnieżką

Czwartek, 28 marca 2019, 12:21
Aktualizacja: Piątek, 29 marca 2019, 7:33
Autor: WAC
Karpacz: Wkrótce remont ulicy pod Śnieżką
Fot. WAC
Samorząd Karpacza otrzymał ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 382 tysiące złotych na odbudowę nawierzchni i wykonanie odwodnienia w ciągu ulicy Artura Grottgera.

Środki te pochodzą z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Obecnie trwa postępowanie, mające wyłonić wykonawcę robót. Na oferty firm zainteresowanych podjęciem się inwestycji magistrat miasta pod Śnieżką czeka do 4 kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to jeszcze w przyszłym miesiącu planowane jest podpisanie umowy z wybraną firmą, a rozpoczęcie prac budowlanych w maju.

Ulica Artura Grottgera zlokalizowana jest na Osiedlu Skalnym w południowo – wschodniej części miasta. Remontem ma być objęty odcinek o długości około 230 metrów, od skrzyżowania z ul. Skalną do ul. Gabriela Narutowicza.

Obecne odwodnienie jezdni jest w bardzo złym stanie i wymaga przebudowy lub wymiany. Brak odpowiedniego wyprofilowania drogi powoduje, że na jezdni często występują kałuże oraz niebezpieczne wypukłości nawierzchni bitumicznej, a pobocza wzdłuż krawędzi są wypłukane.

Remont drogi będzie polegał na wzmocnieniu i naprawie jej konstrukcji, odbudowie i przebudowie elementów odwodnienia, wymianie nawierzchni i elementów służących bezpieczeństwu ruchu oraz przebudowie oświetlenia ulicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group