Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6855
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce nabór do szkół podstawowych

Piątek, 6 kwietnia 2018, 10:03
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Wkrótce nabór do szkół podstawowych
Fot. Paweł Guszała
Zakończył się I etap naboru dzieci do miejskich przedszkoli. Wstępne wyniki zostały już ogłoszone. Teraz szykuje się kolejny nabór, tym razem do szkół podstawowych.

Zbliża się czas rekrutacji dzieci do I klas szkół podstawowych. W Jeleniej Górze rodzice do wyboru będą mieli 10 szkół podstawowych: nr 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 13 i 15. Łącznie przygotowanych zostało około 675 miejsc, w 27 oddziałach klasowych. Nabór, przynajmniej w pierwszej fazie, prowadzony będzie w sposób elektroniczny i rozpocznie się 20 kwietnia o godzinie 8:00 i potrwa do 8 maja do godziny 13:00. Rekrutacja prowadzona będzie za pośrednictwem witryny internetowej, która znajduje się na stronie miasta.

Po elektronicznym zgłoszeniu dziecka rodzice będą musieli wydrukować specjalną kartę, wypełnić ją i zanieść do wybranych placówek.

- Przypomnę, że Miasto ma obowiązek zapewnić rodzicom naukę dziecka w szkole obwodowej, rejonowej. Wówczas wystarczy złożyć deklarację do 8 maja i proces rekrutacji wobec takiego ucznia zostanie zamknięty, bo szkoła ma obowiązek go przyjąć – mówi Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM.

Po naborze dzieci z rejonu, gdy placówka będzie dysponować jeszcze wolnymi miejscami, przyjmowani będą pozostali kandydaci.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 8:00 i potrwa do 12 sierpnia do godziny 14:00. W tym przypadku nabór odbywać się będzie w formie tradycyjnej, bezpośrednio w szkołach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group