Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wkrótce “Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 sierpnia 2015, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2015, 11:19
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru Biuro Podróży
8 września (we wtorek) o godz. 19.30 na Placu Ratuszowym, w ramach projektu “Znaki w przestrzeni”, odbędzie się widowisko plenerowe “Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?” w reżyserii Pawła Szkotaka w wykonaniu poznańskiego Teatru Biuro Podróży.

“Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?” pokazuje świat chaosu, w którym porządek natury, zastępuje logika śmierci, życie ludzkie zaczyna przedstawiać coraz mniejszą wartość. Zbrodnia staje się czynnością powszednią, której coraz rzadziej towarzyszą rozterki i wątpliwości. Treść porusza pytania dotyczące kondycji człowieka w sytuacji zetknięcia z tragedią wojny, z jakim ciężarem wracają do domu, czy okrucieństwa wojny pozwolą im spać spokojnie? W widowisku wykorzystany zostanie unoszący się dym, pełzający ogień i grzmiąca muzyka

Założony w 1988 roku w Poznaniu przez Pawła Szkotaka Teatr Biuro Podróży jest jednym z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych. Już sama nazwa zespołu sugeruje wędrówkę. Jest to wędrówka rzeczywista i metaforyczna - to biuro podróży nie tylko po świecie realnym, ale przede wszystkim po świecie imaginacji i wyobraźni. Podstawowym źródłem inspiracji są dla Pawła Szkotaka sztuki plastyczne - malarstwo i rzeźba, a także wydarzenia polityczne i społeczne.

Teatr Biuro Podróży wypracował własną metodę pracy oraz rozpoznawalny styl, przygotowuje spektakle autorskie, widowiska plenerowe, salowe oraz akcje teatralne, prezentowana dotąd w 50 krajach świata, na sześciu kontynentach. Teatr był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych oraz laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie oraz nagrody Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Członkowie zespołu otrzymali Medale Gloria Artis, w 2005 roku Paweł Szkotak odebrał Paszport Polityki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Aktor 29-08-2015 8:24
🎭 chyba warto się wybrać🎶
~poiu 30-08-2015 7:58
Policzcie, ile razy użyto w tekscie słowo "spektakl". Czy ten rzeczownik nie ma odpowiedników? Użycie tego określenia dwa razy w jednym zdaniu świadczy o braku wykształcenia na poziomie liceum. Zawsze od ludzi piszących wymagano dużo większej znajomości języka polskiego. Ba!, często osoby piszące o sztuce robiły to lepiej od recenzowanych "ałtoruf".Tego portalu, co widać, to nie dotyczy. Co do samego spektaklu/widowiska/przedstawienia/inscenizacji/....itd, to skoro ~Aktor z uk chce przyjechać, pewnie też pojdę :-)))
~ 30-08-2015 10:51
Jesli bedzie rownie dobre jak Carmen Funebre to warto sie wybrac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group