Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5128
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce “Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?”

Sobota, 29 sierpnia 2015, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2015, 11:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wkrótce “Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?”
Fot. Archiwum Teatru Biuro Podróży
8 września (we wtorek) o godz. 19.30 na Placu Ratuszowym, w ramach projektu “Znaki w przestrzeni”, odbędzie się widowisko plenerowe “Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?” w reżyserii Pawła Szkotaka w wykonaniu poznańskiego Teatru Biuro Podróży.

“Makbet. Kim jest ten człowiek we krwi?” pokazuje świat chaosu, w którym porządek natury, zastępuje logika śmierci, życie ludzkie zaczyna przedstawiać coraz mniejszą wartość. Zbrodnia staje się czynnością powszednią, której coraz rzadziej towarzyszą rozterki i wątpliwości. Treść porusza pytania dotyczące kondycji człowieka w sytuacji zetknięcia z tragedią wojny, z jakim ciężarem wracają do domu, czy okrucieństwa wojny pozwolą im spać spokojnie? W widowisku wykorzystany zostanie unoszący się dym, pełzający ogień i grzmiąca muzyka

Założony w 1988 roku w Poznaniu przez Pawła Szkotaka Teatr Biuro Podróży jest jednym z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych. Już sama nazwa zespołu sugeruje wędrówkę. Jest to wędrówka rzeczywista i metaforyczna - to biuro podróży nie tylko po świecie realnym, ale przede wszystkim po świecie imaginacji i wyobraźni. Podstawowym źródłem inspiracji są dla Pawła Szkotaka sztuki plastyczne - malarstwo i rzeźba, a także wydarzenia polityczne i społeczne.

Teatr Biuro Podróży wypracował własną metodę pracy oraz rozpoznawalny styl, przygotowuje spektakle autorskie, widowiska plenerowe, salowe oraz akcje teatralne, prezentowana dotąd w 50 krajach świata, na sześciu kontynentach. Teatr był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych oraz laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie oraz nagrody Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Członkowie zespołu otrzymali Medale Gloria Artis, w 2005 roku Paweł Szkotak odebrał Paszport Polityki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
828
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group