Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2326
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wkręć się w pomoc choremu chłopcu

Piątek, 16 września 2011, 7:49
Aktualizacja: 8:37
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wkręć się w pomoc choremu chłopcu
Fot. Agrafka
Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli przekazała worki z zakrętkami oraz zabawki dla czteroletniego Rafaelka, który potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Po segregacji kolorami, 1 kg nakrętek można wymienić nawet na 1.30 zł.

Rafael miał trzy latka gdy zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, czyli zaburzenie ze spektrum autyzmu. Chłopiec do dziś nie wypowiedział jeszcze żadnego słowa. Musi być pod opieką logopedy, psychologa, potrzebuje również specjalistycznej pomocy terapeutycznej. Jednak najważniejsza jest rehabilitacja.

– To okrutna choroba, która zabiera dziecko po kawałku do jakiegoś innego świata, niedostępnego dla świata zewnętrznego. My, rodzice robimy wszystko, by umożliwić mu powrót do rzeczywistości, przed którą zaczął się zamykać, zanim zdążył ją poznać. Mimo choroby, Rafael jest szczęśliwym i uśmiechniętym chłopcem, który pragnie mieć kolegów, chce być lubiany i akceptowany przez rówieśników – powiedziała mama Rafaelka.

W różnych punktach na Dolnym Śląsku uzbierano dla chłopca już ponad tonę nakrętek, co po segregacji może dać kwotę nawet 1300 zł. Jednak potrzebna jest większa suma na rehabilitację. Każdy kto chce oddać zakrętki (PET) po sokach, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych itp. lub metalowe blaszki np. przyklejane w kopertach, może to uczynić w siedzibie Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli, która znajduje się przy al. Wojska Polskiego 15.

Istnieje także możliwość przekazania na rzecz chłopca zabawek i pieniędzy na konto: PKO BP S.A. I/0 Jelenia Góra 18 1020 2124 0000 8902 0094 3571. Jeśli ktoś chciałby przekazać dary, może również zadzwonić pod numer telefonu 514 554 533 i umówić się z wolontariuszką fundacji na odbiór zakrętek, blaszek lub zabawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group