Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3812
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wjechał do lasu i drogo za to zapłaci

Czwartek, 20 września 2018, 13:43
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2018, 10:02
Autor: 112
Region: Wjechał do lasu i drogo za to zapłaci
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Policyjny areszt oraz 4000 zł grzywny plus koszty sądowe to kara nałożona przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na obywatela Niemiec za nielegalny wjazd do lasu.

Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy Jeleniogórską Policją, a funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

We wrześniu br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim w Jaworze i Złotoryi w Kotlinie Jeleniogórskiej prowadzą działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasy łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali w Sosnówce 24-latka na motocyklu crossowym przeciwko, któremu toczy się postępowanie o zmuszanie siłą funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych.

- 18 września br. na terenie gminy Stara Kamienica mundurowi zatrzymali 57-letniego obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym po terenie leśnym. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, gdzie został ukarany grzywną w wysokości 4000 zł oraz musi zapłacić koszty sądowe za nielegalny wjazd do lasu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów, osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

117
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
10
7%
Złości
9
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group