Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3244
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wizje pejzażu” od wtorku w Muzeum Karkonoskim

Czwartek, 14 lutego 2013, 8:45
Aktualizacja: 8:58
Autor: Org
Jelenia Góra: „Wizje pejzażu” od wtorku w Muzeum Karkonoskim
Fot. Archiwum Organizatora
Prace artystów związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House – Janusza Kotlewskiego, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego i Anny Szprynger – od 19 lutego będzie można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze podczas wystawy „Wizje pejzażu”.

To nowa odsłona ekspozycji, która we wrześniu i październiku ubiegłego roku prezentowana była w Centrum Wystawowym Petersburskiego Związku Artystów Plastyków. Ta w Muzeum Karkonoskim będzie uzupełniona o najnowsze prace malarskie czwórki artystów. Łącznie pokazanych zostanie 40 obrazów, które stanowią indywidualne spojrzenie każdego z twórców na klasyczny malarski temat jakim jest pejzaż.

Najbliższa tradycyjnego malarstwa pejzażowego pozostaje sztuka Jakuba Słomkowskiego. Jak zgeometryzować i zrytmizować krajobrazowy widok zdaje się zastanawiać Janusz Kotlewski. Na płótnach Anny Szprynger z kolei widzimy delikatne kreski tworzące abstrakcyjne wizje pejzażu. Jak pajęcza sieć wypełniają one powierzchnie najczęściej czarnych lub ciemnoszarych obrazów. Natomiast Stanisław Młodożeniec, artysta najbardziej doświadczony w tym gronie, ze swobodą i poczuciem humoru żongluje pejzażowymi konwencjami.

Wystawa potrwa do 17 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group