Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 7993
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Wizje pejzażu” od wtorku w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 lutego 2013, 8:45
Aktualizacja: 8:58
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Prace artystów związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House – Janusza Kotlewskiego, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego i Anny Szprynger – od 19 lutego będzie można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze podczas wystawy „Wizje pejzażu”.

To nowa odsłona ekspozycji, która we wrześniu i październiku ubiegłego roku prezentowana była w Centrum Wystawowym Petersburskiego Związku Artystów Plastyków. Ta w Muzeum Karkonoskim będzie uzupełniona o najnowsze prace malarskie czwórki artystów. Łącznie pokazanych zostanie 40 obrazów, które stanowią indywidualne spojrzenie każdego z twórców na klasyczny malarski temat jakim jest pejzaż.

Najbliższa tradycyjnego malarstwa pejzażowego pozostaje sztuka Jakuba Słomkowskiego. Jak zgeometryzować i zrytmizować krajobrazowy widok zdaje się zastanawiać Janusz Kotlewski. Na płótnach Anny Szprynger z kolei widzimy delikatne kreski tworzące abstrakcyjne wizje pejzażu. Jak pajęcza sieć wypełniają one powierzchnie najczęściej czarnych lub ciemnoszarych obrazów. Natomiast Stanisław Młodożeniec, artysta najbardziej doświadczony w tym gronie, ze swobodą i poczuciem humoru żongluje pejzażowymi konwencjami.

Wystawa potrwa do 17 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pikuś 14-02-2013 10:06
Ja bym tylko poprosił o podanie do publicznej wiadomości frekwencji na tej wystawie. Dla ilu to Jeleniogórzan owe bohomazy stanowią niezbędną, konieczną wręcz dla ich egzystencji dawkę sztuki? Wiem, wiem! Wszyscy mają dobrą pracę, wyśmienite zarobki, miasto jest zadbane i piękne, ulice mamy we wręcz wzorcowym stanie. Mamy Complexa stojącego w rozkroku między Ratuszem a Biblioteką, jego żonę zawiadującą najpotrzebniejszym przybytkiem sztuki i kultury w mieście, jej zastępcę sławnej pamięci Kwasiaka i złomowisko przerobione na Oddział Muzeum, żeby ów zastępca miał czym zawiadywać. Przede wszystkim Kultura i Sztuka, Głupcze!!!
~oooo 14-02-2013 11:59
@ pikuś - też masz komleksa. Źle jest fakt, ale naprawdę chodzi tylko o chleb i śledzia? Zastępca - fakt - porażka. Ale skoro już mamy to muzeum i tych ludzi, to niech cokolwiek robią, nawet jeżeli te wystawy nie są dla wszystkich. Wybierzesz się na wystawę pisanek a teraz może pójdzie twoje dziecko, zostanie abstrakcjonistą ... np.
~ 14-02-2013 19:52
do pikuś, negatywie , pesymisto, jak ci nie pasuje to nie idż, posadź tyłek przed tv i iiiiiiiiiiiiiiiiiiii
~iza 14-02-2013 20:32
Z tych wymienionych artystów najbardziej polecam prace pana Jakuba Słomkowskiego.
~gor 17-02-2013 1:45
jak skończymy zamiatanie ,odśnieżanie,odśmiecanie, odrabiając niezapłacone czynsze to wybierzemy się do tego "światowego muzeum" smakować obrazy tych "światowych artystów"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group