• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 5:24
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 1488
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Witacz dla Janowic Wielkich, plac zabaw dla Komarna

Wiadomości: Janowice Wielkie-Komarno
Środa, 11 września 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:38
Autor: Mea
W ramach dwóch programów Odnowy Wsi Dolnośląskiej Janowice Wielkie oraz Komarno otrzymają dotację na rozwój lokalnych społeczności. – Janowice Wielkie w ramach promocji wykonają witacz, kalendarz oraz wydrukują mapkę sołectwa. Natomiast Komarno wybuduje plac zabaw na terenie boiska sołeckiego – poinformował Mateusz Caban, inspektor ds. obsługi ruchu turystycznego, promocji gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych z Urzędu Gminy Janowice Wielkie.

Przedstawiciele Grupy Odnowy Wsi Janowice Wielkie, za pośrednictwem Fundacji Przystanek Dobrych Myśli, przygotowali projekt na wykonanie witacza, druk mapki Janowic oraz kalendarza promocyjnego. Koszt to 5 290 zł. Pomysł znalazł uznanie w oczach komisji konkursowej i otrzymał z budżetu Województwa Dolnośląskiego dofinansowanie w wysokości 4760 zł. Gmina Janowice Wielkie dopłaci symboliczną kwotę w wysokości 530 zł.

- Chcemy by rzeźbiarz z Janowic Wielkich wykonał drewniany witacz z symbolem liścia jarząba szwedzkiego, ponieważ od stacji PKP w kierunku Zamku Bolczów biegnie jedyna w Polsce, a druga w Europie aleja jarząbów szwedzkich. Znak ma witać turystów i zachęcać do zwiedzenia zamku, alei oraz Janowic Wielkich. Być może później okoliczni artyści wyrzeźbią na słupie kolejne symbole okolicznych atrakcji – mówiła liderka grupy Odnowy Wsi Janowice Wielkie.

- Ponadto w ramach projektu wykonane zostaną materiały promocyjne informujące o okolicznych atrakcjach – dodała. Realizacja projektu właśnie się rozpoczyna, a efekty będzie można zobaczyć na początku listopada.

Z kolei w Komarnie na terenie boiska sołeckiego w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa placu zabaw.

– Plac zabaw będzie kosztował 27 tys. zł. Urząd Marszałkowski w ramach wsparcia Grupy Odnowy Wsi w Komarnie dofinansuje inwestycję kwotą ponad 13 tys. zł. Reszta zostanie pokryta z funduszu sołeckiego. Plac ma składać się z zestawu zabawowego, w którego skład wchodzą: zjeżdżalnia, mostek, czy też siatki do wspinania. Ponadto będą huśtawki, bujaki, itp. Prace będą trwać do końca września. W przyszłości planowana jest rozbudowa placu o kolejne sprzęty - zaznaczył Mateusz Caban.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~mieszkaniecJ 11-09-2013 8:17
Gratulacje! Pomału gmina wychodzi z bagna... Zaraz odezwą się Ci co najmniej robią, a najwięcej piszą... jak to było za czasów starego wójta i że nowy nic nie robi... z pustego to i Salomon nie naleje ;). A w Janowicach widać, iż gmina pomału, ale wychodzi na prostą... Oby tak dalej! Pozdrowienia z Janowic!
~ 11-09-2013 8:40
Czyli plac zabaw będzie w okolicach nowych domków budowanych w Komarnie ?? Z tego co obserwuję to mieszkańcy tzw Koloni są jakoś specjalnie traktowani przez wójta jak i sołtysa. Sołtys ostatniej zimy dał wyraźnie do zrozumienia ze pierwszeństwo do odśnieżania mają poboczne drogi do nowo wybudowanych domów a nie główna droga przez wieś. Pozdrowienia z Komarna górnego
~18 sqandal 11-09-2013 8:42
........ a po co w Komarnie plac zabaw jak tam wcale nie ma dzieci ( na palcach jednej ręki można policzyć ) .... no chyba ze to będzie zachęta dla panów gospodZrzy żeby wzieli się za swoje kobity i .......... ale czy aby warto dla kilku huśtawek dzieci płodzic.
~komarenko 11-09-2013 9:22
zgadzam się z 'mieszkaniec' że powoli gmina wychodzi z bagna bo jezdzić po drogach naszej gminy to sie nie da zwłaszcza gminnych
~mieszkanka J 11-09-2013 9:50
Robi głównie place zabaw. To też dobrze. Ale ie przesadzajmy za tamtego Wójta też się robiło. Na pewno mieszkańcy chcieliby więcej zarówno teraz jak i wcześniej. Ale mimo wszystko nie będę już na obecnego Wójta głosować. Może sama będę startować. Kobiety Wójta tutaj chyba nie było???
~do komarenko 11-09-2013 9:54
a wisz dlaczego tak jest? :) Porównaj drogi np. w gminie Mysłakowice (po drodze do Karpacza).... ciegny, Karpacz = Pokój Pokój = Sejmik Dolnośląski itd. itd. Z Janowic nie ma nikogo nawet w Radzie Powiatu, nie wspominając o innych strukturach wiec kto ma walczyć o drogi... Sam Kowalski może sobie ugrać tylko dotacje... bez wsparcia nie ma szans na remonty... ot cała prawda...
~mieszkankaJ- 11-09-2013 9:56
nie chciałbym aby mój wójt pisał anonimowe komentarze w czasie pracy ;) fak faktem, że kobiety nie było... jeśli jesteś osobą znającą się na zarządzaniu firmą (bo taka osoba jest w gminie na to stanowisko najbardziej potrzebna) i masz w tej dziedzinie sukcesy to bez wątpienia masz mój głos ;)
~Janek223 11-09-2013 10:54
ma racje mieszkaniec ze jak zwykle odezwa sie Ci którym wiecznie cos nie pasuje , nie było placu zabaw w Komarnie teraz bedzie i to naprawde fajny , to lokalizacja Wam przeszkadza??? puknijcie sie w glowe jakby kazdego chcial zadowolic to trzeba byloby od gory Komarna po sam dół place co 200metrow zrobic moze wtedy byloby dobrze?? a pisanie ze kolonia jest cacy a reszta be to juz naprawde trzeba miec nierowno pod sufitem a pomysl witacza pochwalam im wiecej sie robi tym lepiej dobrze ze komus sie chce
~sonia39 11-09-2013 12:27
a może jakis kibel ???? mam dosc szcz...a po krzakach
~były 11-09-2013 12:35
chciało by się więcej, wiadomo... ale z czego tu doić.... finanse publiczne w kiepskim stanie ledwo finansują deficyt budżetowy i obsługują dług publiczny,zero gospodarstw, przedsiębiorstw, producentów - z czego doić....pocieszające jest jednak to, że powstają place zabaw,.... te raczej dochodów nie przyniosą, ale ile radości.A jak sie coś komuś nie podoba - to "idź sie bujaj" ... Mam jednak nadzieję, że Wasz Wójt wie co robi i po co zajmuje to stanowisko... W końcu czas rozliczeń nadchodzi...
~27 11-09-2013 13:55
nie ma to jak wybudować plac zabaw tuż po rozpoczęciu roku szkolnego... ale dzieciaki będą mogły chociaż popatrzeć na nowy plac zabaw jak będą jechały autobusem do szkoły. BRAWO DLA URZĘDASÓW!
~komarenko 11-09-2013 16:57
a zapomniałem toć mamy dwie nitki autostrady chwilowo są one jednokierunkowe i z ograniczeniem do 30 ale się ta zmieni jak wytną lesek między niemi a co do placu zabaw musi tam być postawiony jest tam boisko a w przyszłości wybudują budynek socjalny
~klientela 11-09-2013 21:17
postawic toalety kolo Dina zeby ta menelownia co ludzi zaczepia i pije alkohol miala gdzie sikac!!!
~Blądimać 11-09-2013 23:40
Komarenko - te jednokierunkowe nitki autostrady to nie som Wasze ino miejskie - jeleniogórskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group