Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6413
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wisząca kukła to groźba, czy żart?

Wtorek, 13 lipca 2021, 6:03
Autor: WAC
Karpacz: Wisząca kukła to groźba, czy żart?
Fot. WAC
Spore zainteresowanie turystów oraz mieszkańców Karpacza wzbudza specyficzna instalacja, która od kilku dni znajduje się na froncie dawnego Domu Wczasowego „Chrobry” przy ul. Konstytucji 3 maja w Karpaczu.

Na drewnianym rusztowaniu powieszono kukłę – wisielca, pod którą widnieje napis „Kubikowi zawdzięczamy drzewa”. Nad kukłą napisano dodatkowo „Dom strachu i grozy”. Treść napisu pod kukłą jednoznacznie kojarzy się z osobą wiceprzewodniczącego Rady Miasta Karpacza Grzegorza Kubika. Jego zdaniem, pojawienie się kukły – wisielca jest pokłosiem działań jakie podejmował w celu objęcia ochroną obiektu DW „Chrobry”.

Od 2013 r., od czasu pożaru DW „Chrobry”, zajmuję się ratowaniem tego obiektu przed jego techniczną zagładą – mówi G. Kubik. - Prowadziłem na szeroką skalę wraz ze Stowarzyszeniem SOKiAS w Karpaczu działania mające na celu wpisanie zarówno tego obiektu, jak i dwóch pozostałych do rejestru zabytków. Wszelkie próby wyegzekwowania wobec właścicieli należytego zabezpieczenia budynku po pożarze są nieskuteczne do dnia dzisiejszego, gdyż właściciele (obecnie jeden właściciel) w sposób przemyślany i celowy doprowadzali i doprowadzają do jego zagłady budowlanej. Wezwania Nadzoru Budowlanego w Jeleniej Górze do niezwłocznego wykonania robót zabezpieczających budynku też są nieskuteczne. Konserwator zabytków pomimo wpisania obszarowo układu urbanistycznego miasta do rejestru zabytków nie podejmował i nie podejmuje obecnie w stosunku do właścicielki obiektu żadnych działań.
Kolejną kwestią w tej bulwersującej dla mieszkańców Karpacza sprawie są bezprawne działania pasierba właścicielki, który swoim postępowaniem tj. powieszeniem wisielca na szubienicy w centrum miasta godzi w interes mieszkańców miejscowości turystycznej, jaką jest Karpacz. Jaka to jest negatywna promocja miasta, jaki przekaz płynie z Karpacza w tych trudnych dla miasta czasach (pandemia)? Wisielec na szubienicy i napis pod nim "zawdzięczamy kubikowi drzewa", jest przekazem skierowanym również w stosunku do mojej osoby, potwierdzają to również mieszkańcy Karpacza, którzy zaniepokojeni są tym, co się dzieje w mieście. Skierowałem w tej sprawie stosowne zawiadomienie do prokuratury i oczekuję  reakcji - informuje radny. - Nie pozwolę jako radny na niszczenie dorobku architektonicznego i kulturowego miasta, na niszczenie tożsamości miejscowości, z którą związany jestem od urodzenia - tego oczekują ode mnie mieszkańcy. Wszystkie moje działania są zgodne z prawem i są działaniami podejmowanymi  w szeroko pojętym interesie publicznym. Właścicielka DW Chrobry wytoczyła wojnę miastu i jego mieszkańcom poprzez działania godzące w ich interes. Gdybym był burmistrzem tego miasta, nigdy nie pozwoliłbym na niszczenie marki miasta i jego mieszkańców przez tak prymitywne i patologiczne działania - podsumowuje G. Kubik.

Instalację z kukłą przed DW „Chrobry” umieścił syn jego właścicielki Paweł Zioło. Proszony o komentarz mówi że zainteresowanie mediów tą sprawą traktuje jako kolejną formę nagonki na swoją osobę.

To moja sprawa co wieszam na swoim budynku – komentuje P. Zioło. - Gdyby to była groźba, to bym zamieścił zdjęcie radnego. Może naprawdę chcę uruchomić tam dom strachu i grozy? Podobną działalność już prowadzę. Radny Kubik nasyła na mnie non stop różne kontrole, teraz dręczy mnie mediami. To jest człowiek oderwany od rzeczywistości. Tyle mam do powiedzenia na ten temat - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

5
7%
Cieszy
16
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
4%
Smuci
10
14%
Złości
37
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group