Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7834
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wirus grypy jelitowej kontratakuje

Czwartek, 3 kwietnia 2008, 14:27
Aktualizacja: 19:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wirus grypy jelitowej kontratakuje
Fot. TEJO
Rotawirus, potocznie zwany grypą jelitową, zaatakował dzieci, które trafiają do szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze. – Trzeba uważać by nie dopuścić do odwodnienia dziecka, co może być to bardzo niebezpieczne – ostrzega pediatra Alicja Muszka.

Dla tych najmłodszych choroba może być nawet zabójcza. Przyczyna to odwodnienie organizmu. Objawy to biegunka, wymioty, brak apetytu, gorączka.

Jeśli pojawią się one u dziecka, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.Im młodsze dziecko tym choroba okazuje się bardziej niebezpieczna. Często przy takim odwodnieniu dziecko musi być hospitalizowane, po to by nawodnić jego organizm kroplówką, bo podawanie płynów doustnie może być niewystarczające.

W jeleniogórskich przedszkolach jak na razie wirus nie atakuje. – Nie zauważyliśmy zwiększonej liczby zachorowań – powiedziała nam Bogumiła Lepieszo, dyrektor Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze. Ale są miejscowości w kraju, gdzie liczba chorych przedszkolaków równoważy się niemal z przypadkami zachorowań wśród najmłodszych dzieci.

– Jak się ustrzec siebie i swoje pociechy przed zarażeniem? Przede wszystkim unikając kontaktu z chorymi oraz zatłoczonych miejsc – mówi lek. Alicja Muszka. – Należy pamiętać, że dziecko, które przechodziło tę chorobę przez co najmniej miesiąc jest jej nosicielem – podkreśla pediatra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group