Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5171
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosna swe drzwi otwiera – Ciekawska sobota w Dwójce

Niedziela, 26 marca 2017, 8:26
Aktualizacja: 8:30
Autor: Sara Kowalczyk/Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Wiosna swe drzwi otwiera – Ciekawska sobota w Dwójce
Fot. Joanna Bialuk
W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (25.03) kolejna impreza z cyklu „Ciekawska sobota w Dwójce”. Tym razem pojawiło się nie tylko wielu uczniów, także sporo przedszkolaków, które może we wrześniu dołączą do grona uczniów SP 2.

Atrakcji jak zwykle nie brakowało i każdy znalazł idealne dla siebie zajęcie. Dla głodnych w świetlicy pan Jacek z panem Robertem dbali o szwedzki stół, przy którym każdy mógł zrobić sobie wiosenną kanapkę.

Tuż obok można było skorzystać z zajęć technicznych i wrócić do domu z własnoręcznie udekorowanym naczyniem. Na jednym z korytarzy do dyspozycji byli nauczyciele w-fu, którzy czuwali nad dziećmi grającymi w gumę, kapsle i wiele innych zabaw. Nie zabrakło także zajęć komputerowych z panem Markiem, podczas których można było zgłębić tajniki programu Baltie oraz wykorzystać materiały i oprogramowania, z którymi w szkole na co dzień pracują uczniowie podczas zajęć z robotyki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się też sadzenie roślin, oczywiście pod czujnym okiem pani Kasi i pana Sebastiana. Każdy, kto taką roślinkę zasadził - mógł zabrać ją do domu i pochwalić się rodzicom.

Z kolei na miłośników matematyki czekały rozmaite zadania i łamigłówki w tzw. „Matematycznych podchodach”. Okrutny czarodziej bowiem zamknął Ducha Wiosny w skrzyni, przez co moglibyśmy nie doczekać się w tym roku słonka, barwnych kwiatów i ciepłych dni. Na szczęście znalazło się wielu śmiałków, którzy podchodząc do poszczególnych stanowisk rozwiązywali zadania matematyczne. Za ich poprawne rozwikłanie otrzymywało się cyferkę, będącą częścią kodu. Ten, komu udało się przejść pomyślnie wszystkie stanowiska mógł skompletować kod, dzięki czemu wybrane na pilocie cyfry spowodowały otwarcie skrzynki i uwolnienie Ducha Wiosny. Na szczęście udało się!

Na miłośników przyrody w sali nr 1 czekała pani Danuta z mikroskopami. Można było wykonać samodzielnie preparat np. z cebuli i oglądać go pod mikroskopem. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także eksperymenty z jajkami, pod okiem pani Edyty i pani Agnieszki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z malowaniem twarzy. Dzięki temu po szkole chodziły: kotki, motylki czy Spider. Nawiązując do atmosfery wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych w wielu salach wykonywano ozdoby świąteczne. Aula szkolna zmieniła się w „świat wyobraźnią dyktowany”, czyli z plastikowych nakrętek układano wszystko to, co kojarzy się z wiosną. Oczywiście nie brakowało części artystycznej. Uczniowie z klasy 4b uczęszczający na zajęcia taneczne zaprezentowali się w tańcu nowoczesnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group