Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5076
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wiosenny kiermasz zachwycił smakiem i rzemiosłem

Poniedziałek, 17 marca 2014, 7:53
Aktualizacja: Wtorek, 18 marca 2014, 7:46
Autor: Przemo
Region: Wiosenny kiermasz zachwycił smakiem i rzemiosłem
Fot. Przemo
W miniony weekend (15–16. marca) folwark Pałacu Łomnica gościł sprzedawców z różnych stron Polski, a nawet z Litwy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były produkty regionalne, rzemieślnicze, ogrodnicze i rękodzieło.

Plany organizatorów kiermaszu z okazji zbliżającej się wiosny pokrzyżowała pogoda. Choć do piątku w naszym regionie była prawdziwie wiosenna aura, to w weekend padał deszcz, spadła temperatura, a dodatkowo poczucie chłodu wzmagał porywisty wiatr. Mimo to wielu wystawców nie przestraszyło się i zachwycali przybyłych gości bogactwem smaku oraz wyjątkowymi rękodziełami. W "Starej Stajni" o wrażenia artystyczne zadbał zespół Camerata Pro, grający lekką muzykę klasyczną, filmową oraz standardy jazzowe. Jeleniogórski zespół kameralny wystąpił w składzie: Jerzy Maksymow (skrzypce), Andrzej Kolasiński (gitara), Artur Nowak (puzon), Tomasz Iwanek (kontrabas).

Zbliżające się święta przyciągnęły również wystawców z ręcznymi wyrobami wielkanocnymi. Można śmiało powiedzieć, że jarmark na łomnickim folwarku mimo skromnej frekwencji zadowolił przybyłych smakoszy i wielbicieli produktów regionalnych.

Kolejnym wydarzeniem w Pałacu Łomnica będzie Kiermasz Wielkanocny (5-6 kwietnia), gdzie do nabycia będą ozdoby wielkanocne i wiosenne, a także specjały kulinarne. W Sali Ogrodowej odbędzie się prezentacja świątecznych stołów, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group