Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11461
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego dwa lata po remoncie już zdemolowana

Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2012, 8:07
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego dwa lata po remoncie już zdemolowana
Fot. Agrafka
Rozbite okno, wyrwana lampa, pomazane ściany. Do tego butelki, śmieci, szkło i ptasie odchody. Tak wygląda wieża widokowa zwana „Grzybkiem” wybudowana na Wzgórzu Krzywoustego w 1911 roku. Dwa lata temu obiekt oddano ponownie do użytku po gruntownym remoncie za pieniądze z UE.

Drzwi do wieży są już otwarte po zimowej przerwie i wygląda na to, że jak na razie nikt się obiektem nie opiekuje, przez co już jest częściowo zdewastowany. Do niedawna o zabytek dbali bezdomni z jeleniogórskiej Spółdzielni Socjalnej “Patron”, jednak jej nowy prezes poinformował, że to już przeszłość.

- W związku z wygaśnięciem umowy na dozorowanie obiektu w listopadzie 2011 oraz na sprzątanie obiektu w marcu 2012 roku przez naszą spółdzielnię, wszystkie pytania związane z wieżą widokową należy kierować do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze – poinformował Konrad Sikora, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej Patron.

Rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik poinformował, że wydział gospodarki komunalnej ma dopiero ogłosić przetarg na dozór obiektu i pilnowanie porządku.
- Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego w ubiegłym roku była nadzorowana i otoczona opieką przez członków spółdzielni "Patron" i tak będzie najprawdopodobniej w sezonie br. Przed końcem kwietnia zostaną podpisane umowy, określony szczegółowy zakres obowiązków, w których m.in. znajdzie się zapis o utrzymaniu czystości, regularnym sprzątaniu obiektu i jego najbliższych okolic, bezpośrednim nadzorze, itp.
Przed sezonem letnim, to znaczy przed początkiem maja mają być usunięte wszelkie poczynione tam szkody.
Z uwagi na fakt, że po zakończeniu sezonu letniego stwierdzono próby kradzieży elementów wyposażenia tego obiektu, niektóre z urządzeń zostały na czas zimy zdemontowane i zabezpieczone, natomiast ich ponowny montaż i uzupełnienie brakujących części zostanie dokonane przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego - poinformował C. Wiklik.

Stało się więc to, co wielu przewidywało: wieża, którą oczyszczono, wymalowano i zadbano o jej otoczenie, zamiast stać się kolejną atrakcją, popada w zaniedbanie tak jak przed remontem. Dodajmy, że jeszcze przez trzy lata nie będzie można prowadzić w tym obiekcie działalności gospodarczej, bo taki był wymóg przy unijnej dotacji na modernizację. Z tego też powodu nie znalazł się chętny do zagospodarowania “Grzybka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
28
Tak
50%
Nie
39%
Ciężko powiedzieć
11%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group