Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6307
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego dwa lata po remoncie już zdemolowana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2012, 8:07
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Rozbite okno, wyrwana lampa, pomazane ściany. Do tego butelki, śmieci, szkło i ptasie odchody. Tak wygląda wieża widokowa zwana „Grzybkiem” wybudowana na Wzgórzu Krzywoustego w 1911 roku. Dwa lata temu obiekt oddano ponownie do użytku po gruntownym remoncie za pieniądze z UE.

Drzwi do wieży są już otwarte po zimowej przerwie i wygląda na to, że jak na razie nikt się obiektem nie opiekuje, przez co już jest częściowo zdewastowany. Do niedawna o zabytek dbali bezdomni z jeleniogórskiej Spółdzielni Socjalnej “Patron”, jednak jej nowy prezes poinformował, że to już przeszłość.

- W związku z wygaśnięciem umowy na dozorowanie obiektu w listopadzie 2011 oraz na sprzątanie obiektu w marcu 2012 roku przez naszą spółdzielnię, wszystkie pytania związane z wieżą widokową należy kierować do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze – poinformował Konrad Sikora, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej Patron.

Rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik poinformował, że wydział gospodarki komunalnej ma dopiero ogłosić przetarg na dozór obiektu i pilnowanie porządku.
- Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego w ubiegłym roku była nadzorowana i otoczona opieką przez członków spółdzielni "Patron" i tak będzie najprawdopodobniej w sezonie br. Przed końcem kwietnia zostaną podpisane umowy, określony szczegółowy zakres obowiązków, w których m.in. znajdzie się zapis o utrzymaniu czystości, regularnym sprzątaniu obiektu i jego najbliższych okolic, bezpośrednim nadzorze, itp.
Przed sezonem letnim, to znaczy przed początkiem maja mają być usunięte wszelkie poczynione tam szkody.
Z uwagi na fakt, że po zakończeniu sezonu letniego stwierdzono próby kradzieży elementów wyposażenia tego obiektu, niektóre z urządzeń zostały na czas zimy zdemontowane i zabezpieczone, natomiast ich ponowny montaż i uzupełnienie brakujących części zostanie dokonane przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego - poinformował C. Wiklik.

Stało się więc to, co wielu przewidywało: wieża, którą oczyszczono, wymalowano i zadbano o jej otoczenie, zamiast stać się kolejną atrakcją, popada w zaniedbanie tak jak przed remontem. Dodajmy, że jeszcze przez trzy lata nie będzie można prowadzić w tym obiekcie działalności gospodarczej, bo taki był wymóg przy unijnej dotacji na modernizację. Z tego też powodu nie znalazł się chętny do zagospodarowania “Grzybka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99) Dodaj komentarz

~(~) 14-04-2012 8:53
"wydział gospodarki komunalnej ma dopiero ogłosić przetarg na dozór obiektu i pilnowanie porządku" - ktoś zaspał w swoim urzędniczym fotelu. Zanim przetarg się odbędzie to już nie będzie czego pilnować.Szkoda- to piękne miejsce i slicznie wyremontowane.
~ 14-04-2012 8:59
Podstawą tego naszego polskiego demolowania i śmiecenia, jest to,że właśnie, nie ma dozoru, nie ma gospodarza obiektu, nie ma gospodarza tras rowerowych, nie ma kustosza, nie ma opiekuna itd. W Czechach czy gdzie indziej, cho narody sa bardziej ucywilizowane pod względem braku kradzieży i syfienia, tacy opiekunowie są. We Francji to nawet sa opiekunowie od tak zwanych u nas ogródków jordanowskich, dbają o nie ,nasadzają kwiatki i sprzątają tam. U nas opiekun czyli gospodarz ma to gdzieś i to tak gdzieś,że wogóle nie funkcjonuje jako byt, czyli rozmaite obiekty itd. mają dbać o siebie same, co jest niemożliwością, kradną na umur na około, a Państwo daje na to przyzwolenie, tak jest m.in z nowymi autostradami, gdzie złomiarze szaleją.
~Error 14-04-2012 9:00
No to miasto prawdopodobnie będzie musiało zwrócić dotacje za nieutrzymanie wskaźników realizacji projektu
~ 14-04-2012 9:06
Stwórzcie wakat ,to pójdę do pracy na stróża tego obiektu. Słowem jak się nie pilnuje, to jest tak jakby się człowiek położył na trawie i się nie ruszał , no to za jakiś czas sfruną się wrony, kawki, kruki i zaczną dziobać człowieka jak padlinę, to samo jest z niepilnowanym wszelkim mieniem tym prywatnym i tym wspólnym miejskim.Zróbcie nabór na stróża tego obiektu, konkurs czy coś i będzie ok.Tyle ludzi, tu nie ma pracy!
~DD 14-04-2012 9:07
Szkoda, stracone pieniądze , nerwy i lenistwo Urzędu. Jak długo można czekać na dzialanie urzędu , działanie służb powołanych do ochrony mienia i ludzi . Bezradność czy byle jakość .Nie ma odpowiedzialności urzędników , policji , rodziców młodocianych chuliganów ,potencjalnych przestępców. Gdyby pani Kowalska, pan Malinowski odpowiedział za swoje lenistwo w pracy ,czy szanowny rodzic za wychowanie młodego chuligana byloby lepiej .Nic nie jest dotkliwsze niż kara pieniężna, widmo utraty posadki !!!!!!!!!!.
~GG 14-04-2012 9:15
To nie Urząd jest winny, tylko mendy ludzkie, które niszczą ten piękny obiekt
~lokator 14-04-2012 9:21
NIe tylko zabytki niszczeją. W budynkach komunalnych (należących do miasta) też brakuje "gospodarza", który dopilnuje porządku. POza tym miasto nie chce finansować remontów swoich budynków, pomimo, że ich mieszkańcy latami płacą WYSOKIE czynsze, które uwzględniają również fundusz remontowy. Ale gdy przychodzi potrzeba remontu, np. dachu, urząd miasta wypina się twierdząc, że pieniędzy nie ma. Zatem gdzie są?! Gdzie są pieniądze lokatorów?!
~nommm 14-04-2012 9:27
niszczcie niemiecka architekture! i budujcie bierdronki!
~jest 14-04-2012 9:30
Miasto nie ma gospodarza.
~Gołębie 14-04-2012 9:37
Czy my też jesteśmy mendy ludzkie?? Bo mieszkamy na grzybku, a s...my tam gdzie popadnie, schody, barierki wszystko zasrane i nikt po nas nie sprząta. Pozdrowienia z zasranego grzybka-gołębie:-)
~ 14-04-2012 9:45
Zloty Chlum w Czechach , facet tam pilnuje obiektu, jak jest otwarty, to wisi tam flaga, aby było wiadomo,że otwarte, zagospodarowane jak trzeba i gołębie nie paskudzą, i demolki nie ma!!! Mogę wziąć te robotę na grzybku, dajcie kasę będzie pilnowane i miejsce odżyje, bo i pomysły znajdą się na ożywienie tego miejsca!
~dżony 14-04-2012 9:51
dziadek Piłsudski wiedziałby od razu komu urwać łeb i w którym miejscu za to co się dzieje z tym pięknym miastem
~na gigancie 14-04-2012 9:51
KLASYCZNY DOWÓD, ŻE UNIA EUROPEJSKA TO NIEBIESKA KOMUNA A W POLSCE KLASZCZĄ USZAMI I WTÓRUJĄ. DUŻE PIENIĄDZE, BIUROKRACJA, NIEGOSPODARNOŚĆ. AŻ STRACH POMYŚLEĆ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ZA KILKA LAT Z DROGAMI, MOSTAMI I BUDYNKAMI WYKONANYMI WEDŁUG CIENIUTKICH SPECYFIKACJI W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH ZA GROSZE BEZ SOLIDNEJ KONTROLI. NA PILNE REMONTY ADMINISTRACJI NIE BĘDZIE STAĆ.
~kukunia 14-04-2012 9:51
Proponuję zrezygnować z odpowiedzialności zbiorowej, gdzie miasto (czyli my ) płaci za wieczny remont, ale pociągnąć do odpowiedzialności osobę odpowiedzialną, która dopuściła do tej dewastacji. Jak długo można znosić tę indolencję urzędniczą? Kiedy powiąże się urzędnika z odpowiedzialnością za powierzone mu zadania, za które nota bene bierze kasę od nas...
goscniedzielny 14-04-2012 10:02
a czego miasto sie spodziewalo? ze unia da pieniadze na wszystko, czyli rowniez na dozorowanie takiego obiektu? przeciez do tego, jak mi sie wydaje zobligowane jest wlasnie miasto - czyli wlasciciel obiektu. a funkcjonowanie wiezy mialo byc non profit. z zalozenia wynika wiec, ze do utrzymania wiezy widokowej nalezy doplacac z wlasnej /miejskiej/ kieszeni. tak to jest jak doope chce sie podcierac papierem sciernym, bo taniej...
~cdr 14-04-2012 10:04
Po prostu complexowo...
~ 14-04-2012 10:31
Mamy w Jeleniej "Dolinę Pałaców i Ogrodów" Grzybek reklamuje się w folderach, w Czechach np. w Jiczinie w Niemczech po bibliotekach w tych folderach wszędzie jest grzybek! I teraz zbliżają się targi turystyczne, będzie się czym pochwalić...w końcu JG, to turystyczne miasto i stolica Karkonoszy...
~jan bez ziem 14-04-2012 10:38
Trzeba być i...lem aby obiekt po remoncie i to za takie pieniądze zostawić bez dozoru !!!!! Nawet na jeden dzień !!! Jeden etat pierdzistołków zamienić na etat dozorcy, ale głodno, chłodno, mpk nie dojeżdża i kawinki nikt nie zaparzy oraz komputra nie ma aby pasjansa postawić !!! Gdyby głupota umiała fruwać to mielibyście konkurencję . A tak na marginesie to ciekawe kto zdewastował ? Czyżby innowiercy przyjechali czy może wychowani w wiodącej wierze łojców się popisali szacunkiem do mienia nieruchomego ?? Jakoś u niewierzących Czechów rynny miedziane do ziemi, parapety miedziane metr nad ziemią i SĄ nie ukradzione. Czyli żarliwa wiara coś źle wpływa na rozum, słyszycie Rozum ? Co wy na to ???
~ 14-04-2012 10:39
obrzydliwe to wszystko.Szaremu Polakowi poszanowanie od władz się nie należy. Nie ma co wydawać pieniędzy m.in. na żłobki,przedszkola,kulturę,miejsca pracy,godnego wynagrodzeniabo,służbę zdrowia z prawdziwego zdarzenia.Ten Polak kopany w doopę za każdym razem da sobie radę ,nie umrze.Tylko on nie będzie szanował władzy,która go kroi z każdej strony i patrzy jak wystrychnąć na dudka,bo przecież głupi jest i nic mu się nie należy
~ 14-04-2012 10:42
Ludzie, moi ludzie, kumajcie trochę!! Napisali przecież, że działalności komercyjnej w wierzy prowadzić nie wolno. Więc etat dozorcy odpada, bo przecież to komercyjna robota, za pieniądze i w ogóle dla zysku. Nie da rady!! Unia Europejska zakazała stróża zatrudnić. W czynie społecznym jedynie można sprzątać i pilnować:-)
~koziołek 14-04-2012 10:54
Skoro właścicielem wieży jest miasto, a za jego mienie odpowiada prezydent - to niech teraz on i jego propagandowi poplecznicy, którym tak hojnie płaci - zakasają rękawy i na własny koszt - usuną ślady dewastacji. Nie potrafił bowiem zadbać o skutecznie zabezpieczenie obiektu przed bez mózgowymi wandalami. Czyli mamy bis - po śceżce rowerowej na Perłę Zachodu. Brawo Zawiła, brawo ... PO, umiecie tylko obiecywać!
~Paweł J. 14-04-2012 10:59
Bo łatwiej jest zatrudnić pięciu doradców niż za przeproszeniem jednego lub góra dwóch cieciów.
~epid 14-04-2012 11:09
To za komuny wszystko było państwowe tzn nie moje a ta komuna czym się różni od poprzedniej? Też wandalizm, złodziejstwo, korupcja, kolesiostwo, bogacenie się na krzywdzie innych... We wszystkim upadek mo...lny....Co to znaczy że za kilka lat będzie przetarg na ochronę obiektu? Wszystko się POchorowało i rzygać się chce!
~ 14-04-2012 11:14
Podstawa nieporzadku jest brak dozoru??????? KON SIE SMIEJE NA GLOS. Mieszkam w Niemczech. Duzo to przepieknych NIEDOZOROWANYCH miejsc . I czysto, milo, schludnie. Ani papierka po cukierku. Podstawa brudu plenerowo- wycieczkowego w Polsce jest NAWYK SMIECIARSTWA.Nie zwalajcie winy na innych- na straz, policje, jakis tam nadzor. Wychowujcie dzieci tak, by nie smiecily. Zacznijcie od siebie, a nie spychajcie winy na sily nadzorowe, bo jak sie to czyta, to wlos sie na glowie jezy.
~ 14-04-2012 11:19
Trzeba byc i...lem, zeby TAKI obiekt pozostawic bez dozoru??? czy ja dobrze widze??? a myslicie, ze w Niemczech, Hiolandii, Francji itp. kazdy ciekawy obiekt jest dozorowany? trzeba byc i...lem, zeby tak smiecic, tak wychowywac dzieci. Jak zawsze szukacie winy nie tam, gdzie ona naprawde tkwi.Okazuje sie, ze wszyscy tu piszacy to niesmiecace anioly, a reszta- tych nieposiadajacych komputer to brudasy. Chyba sami nie widzicie, co napisaliscie.uwielbiacie uczucie kontroli, dozoru? przeciez tak bardzo chcieliscie sie pozbyc komuny. jaki to dziwny narod...notorycznych smieciarzy i narzekaczy....
~ 14-04-2012 11:42
To dlaczego mieszkasz w Niemczech? bo ten syf stał się pewnie nie do zniesienia! W Niemczech nie trzeba pilnować i nie trzeba patrzeć się na ręce, u nas trzeba i różnice są wszędzie, tak wygląda świat, nie wszyscy sa jak Niemcy, stety i niestety! U nas trzeba pilnować, zresztą kto o zdrowych zmysłach np. zostawi mieszkanie na miesiąc, z otwartymi drzwiami i sobie pojedzie jak pięknoduch gdzieś hen, licząc,że jak przyjedzie, to będzie ok. To mogłoby kiedyś np w Szwecji,ale już się tam zmienia, byłem widziałem, ludzie jak ktoś się obcy kręci po dzielnicy, pytają się kto to, a jak trzeba to dzwonią na policję!
~do 11:19 14-04-2012 11:48
Facet co porównujesz bydło do francuzów,niemców itp.potrzeba conajmniej 3 pokoleń żeby" myślenie" postkomunistycznego bydła uległo zmianie.Oczywiście zdarzają sie w tym kraju normalni ludzie ale nie ma ich zbyt wiele jak widać.
~Bolko. 14-04-2012 11:49
Wielki wstyd przed Czechami (i nie tylko), z którymi remont tej wieży był wspólnym projektem rewitalizacji takich obiektów widokowych po obu stronach Karkonoszy.
~ZjeLonki 14-04-2012 11:49
na zdjećiu 9-10 sam te przewody schowałem do środka tej puszki bo wystawały na zewnątrz i mogło dojść do porażenia prądem...(nadal może jak ktoś wsadzi tam łapy)
~ 14-04-2012 12:01
...no wlasnie...Czechy. Czemu tam jest czysciej? Prosze, nie piszcie, ze te puszki, bohomazy na scianach czy opony w rzekach to wina nadzoru, bo naprawde rzygac sie chce od tych tekstow. Wina i powod leza gdzie indziej. Taka jest niestety natura Polaka. I od tego trzeba by zaczac.W miescie, gdzie mieszkam (polnocne Niemcy) jest dzielnica, gdzie mieszka bardzo duzo Polakow. Tam jest najbrudniej. Piekne domy czteropietrowe, kolorowe fasady pomazane sa napisami: Smierc gejom albo niech zyje Polska.Nie narzekajcie na nadzor, na wladze, straz, policje. Ponarzekajcie na was samych. Bo to wlasnie wy tworzycie srodowisko, w ktorym zyjecie.PS pisze WY, bo wyjechalam jako male dziecko i nie mam natury smieciarskiej.I bardzo sie tym brzydze.
~ 14-04-2012 12:03
kunegunde tam postawić co by młodych żuli starszyła
~uzi 14-04-2012 12:07
wandale i gołębie !!! kill em all !!!
~niekompetent 14-04-2012 12:34
Nie napiszę, że za PRL było lepiej, ale wandalizmu było mniej przez panów z pałkami, którzy nie wahali się ich użyć. Więcej zieleni, nie zniszczone budynki(żeby te graffiti chociaż ładne było). Naświetlam mam nadzieję chociaż trochę, że dobrze byłoby trochę zaostrzyć kary dla takich. Jakby nie patrzeć to dobro wspólne. Moje i twoje, a nie jak t...ki myślą, że niczyje. No, ale nic. Trudno. Miłego dnia.
~ 14-04-2012 12:38
Mialo byc tak pieknie,a wyszlojak zawsze.Poprostu nie szanujemy niczego,nie umiemy dbac o to co nas otacza,spychamy wszystko na innych.Jestesmy narodem ktory jest wstyd powiedziec ,robimy byle jak,jakos to bedzie.Czas zaczac wzorowac sie na innych,uczyc dzieci odpowiedzialnosci,czystosci.
~ 14-04-2012 12:48
Zachwycające, imponujące i nieuchronne zarobki?:) Doskonale, a więc zacznijmy,
~bibi 1900 14-04-2012 12:49
Nie chce mi się czytać wszystkich postów, ale tłumaczenie, że urząd jest niewinny nie do końca jest słuszny. Państwo, miasto lub gmina powinny stworzyć możliwość rozwoju, zajęcia czymś młodzież. Przecież teraz rośnie pokolenie, które będzie jeszcze bardziej demolowało. Większość urzędników unika odpowiedzialności, a kontakty z zagranicą powinny wnosić coś nowego, postrzegania rozwiązań lepszych, a nie miejsc gdzie można by się napić. Za zniszczenie wieży powinien zapłacić urzędnik lub osoba która rzeczywiście dokonała aktu wandalizmu. Jak zawsze zapłacimy my wszyscy, a zachwilę znów będzie \"normalnie\" czyli demolka. Rzeczywiście, możemy się wiele od Czechów nauczyć, ale najczęściej następnego dnia nic nie pamiętamy i głowa nas boli.
~ 14-04-2012 12:50
Coz sie dziwic- bylam na swieta, widzialam. W lasku kolo osiedla lomnickiego podjezdza auto; wysiada tatus i chlopaczek-moze 12 lat. Dzwiogaja z bagaznika stary fotel. Zostawiaja na brzegu lasu i odjezdzaja. W Niemczech taki wyczyn kosztuje 1000 Euro. Wychowanie? nie ma o czym gadac. Szkoda, ze lekcji religii nie laczy sie z wychowaniem o porzadku. Mozna byloby watek natury, srodowiska (=stworzyl Bög) polaczyc z tematem grzechu. Moze by poskutkowalo, jakby ksiadz na ambonie wytknal pare grzechow tego typu. A moze watykan niech wprowadzi -specjalnie dla Polakow- 11 przykazanie? nie smiecic?
~ 14-04-2012 12:56
bibi- troche masz racji, a troche nie. Po dlaczego to panstwo ma przujac wychowanie dzieci, nastepnych pokolen? wychowanie ma nastepowac w domu. Czym skorupka za mlodu....itd.czy wy naprawde chcecie panstwa policyjnego? Nad kazdym, kto smieci ma stac straznik miejski i palowac? przeciez dzieci nabieraja nawykow od rodzicow.Ja pamietam sytuacje z dziecinstwa. bylismy z ojcem na wycieczce w gorach. Moja siostra, moze z 14 lat wyplula gume do zucia. ojciec powiedzial, zeeby podniosla. Nie bylo smietnika. nie miala chusteczki- musiala niesc taka rozlazla gume w rece az do nastepnego smietnika.Czemu ludzie na Zachodzie nie potrzebuja straznika, zeby nie robic syfu? ja tego przenigdy nie pojme.
~Anita0 14-04-2012 13:01
Wasze dzieci
~Iwet 14-04-2012 13:10
Żadne zaskoczenie dla mnie z wandalizmem. Było zawsze - tylko , że nie było farb w spray :). Tak należy podpatrywać jak podobne obiekty funkcjonują za granicą. Gdyby brak było dozoru - stan byłby podobny jak na "Grzybku". Nie ma co biadolić , ale wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie. To piękne miejsce nie tylko dla turystów , ale przede wszystkim dla miejscowych spacerowiczów. A wandale po tych komentarzach ( jeżeli coś pamiętają ) - niech się wstydzą. Co zostawią swoim dzieciom !!!!!!!
~polecam 14-04-2012 13:12
polecam widok z tej wiezy rewelka http://wirtualnekarkonosze.pl/#8b044117ca51ae7a389d9753b48a2b78,-0.3869,0,0.14
~ 14-04-2012 13:34
Polskie chamstwo i wandalizm, a gdzie była Straż Miejska? znowu na plotkach w sklepie, zamiast pilnować porządku.
~gw 14-04-2012 13:52
Żaden przetarg tu nic nie pomoże, dopóki mentalność się nie zmieni, dopóki wałęsające się bandy idiotów z piwskiem i sprayem nie będą miały odpowiedniego wychowania w domu. Stąd to się bierze, z braku wychowania, a co za tym idzie braku szacunku do cudzej pracy, własności itp.
~ruda_maruda 14-04-2012 13:56
Ale wstyd, ręce opadają na ludzi którzy robiąc coś takiego (dewastują) zachowują się jak bydło. Przecież pieniądze z tej dotacji z UE to jakby i tak z naszej kasy (prędzej czy później oddamy w różnych składkach do budżetu UE i kwotach CO itd) Czemu ludzie niczego nie szanują? Uwielbiają żyć w takim chlewie? A poza tym jak ktoś napisał wcześniej można było to przewidzieć to i po takim remoncie dozór powinien być dla miasta priorytetem. Władzie miasta dopuszczając się zaniedbania dozoru mentalnie się od wandali nie różnią. Najlepiej żeby UE dała kasę, można głosić ,\"przecież coś robimy\", pochwalić się w folderach a potem wstyd...
~Ktosia 14-04-2012 14:03
A ja od dawna szukam pracy w jakiejkolwiek placówce związanej z kulturą ! :-) Szkoda, że Urzędnicy stale odrzucają moje podania. Chętnie przypilnowałabym Grzybka.
~ 14-04-2012 14:09
młoda "sól ziemi jeleniogórskiej" tak rujnuje własne podwórko. Banda nieudaczników!
~swercru 14-04-2012 14:13
Wina dzieci ulicy i wina projektanta bo można było oszczędzić okien ... i zamontować siatkę ochroną od środka żeby żadna gadzina nie zbiła go bo z tymi tagami podpisami to da się wybrnąć w sumie nie drogim kosztem z barierek rozpuszczalnikiem sufity schodów maznąć białą farbą i gra :)
~kazik1 14-04-2012 14:17
nie wiem po co była ta inwestycja jak z góry było to skazane na porażkę to nikt inny jak element naszej społeczności
~swercru 14-04-2012 14:19
Wina dzieci ulicy i wina projektanta bo można było oszczędzić okien ... i zamontować siatkę ochroną od środka żeby żadna gadzina nie zbiła go bo z tymi tagami podpisami to da się wybrnąć w sumie nie drogim kosztem z barierek rozpuszczalnikiem sufity schodów maznąć białą farbą i gra :)
~ 14-04-2012 14:34
W Jel.Gorze nic sie nie oplaca,wszyscy maja za Was robic,nawet jak dostaniecie pieniadze na odnowienie czegos i jest odnowione to po paru miesiacach przypomina to szalet.Zle wychowane dzieciaki przez rodziny.Brudu nie da sie zwalic na biede raczej na glupote.Wszystko w Jel.jest popsute lawki powyrywane,nowe elewacje pomalowane,jedyne co bedzie skotkowac to kary pieniezne dla rodzicow,zazle wychowanie pociech,a dla pelnoletnich prace interwencyjne,drugi raz tego nie zrobia.
~Trzy grosze 14-04-2012 14:54
...skoro wiadomo bylo, ze umowa wygasnie w listopadzie 2011 dlaczego nie ogloszono przetargu przed tym terminem? czasem trudno wiekszosc tych dzialan ogarnac rozumem zwyklego mieszkanca JG...a swoja droga smiecimy i dewastujemy my - mieszkancy czy tak musi byc?
~wrocławianin 14-04-2012 15:00
Zwalacie winę na władze miasta, że nie zabezpieczyło obiektu. A kto go zdemolował? Zawiła z Papajem? Urzędnicy? To sami mieszkańcy J.G. są winni dewastacji.
~pilne!!! 14-04-2012 15:07
Mogiem spolecznie pilnować i spolecznie brać kasiorem, za spoleczne popilnowanie spolecznego obiekta.. Spolecznik, poplecznik jezdem. Czy wy wieta kto ja jezdem??? co ja mogiem?? kogo ja kurna znam??? jakie mam plecy we wsenacie i we wrządzie?? kurna taki jezdem, mogiem popilnować za kasiorem spolecznom, zaryzykujem, do 67 daleko kurna oj daleko!!!! nie wiem cy ten kraik jesce bedzie, kto mnie kurna emeryturkem zaplaci???!!!!!!
~ 14-04-2012 15:09
Winnych należny szukać po napisach, to zadanie dla policji, w końcu za co im płacą! Druga sprawa jak w ratuszu nikt by nie siedział i byłoby otwarte brak dozoru, to najpierw by szyby powybijali, potem byłoby tam szabrowanie, potem znaczenie terenu fekaliami,następnie sprayowanie etc. To nawet w Chicago takie badania porobili,że jak w rozmaitych dzielnicach pojawia się syf i brud, i miasto nic z tym nie robi, to się robi tam jungle, wchodzą bandyci, którzy opanowują teren, także policja może już zapomnieć. Gospodarczo odpowiada za to gospodarz, prawnie wandale i już. Co do Dolnego śląska, źle porównywać, to z Niemcami czy Czechami, tam nie ma ludności napływowej i wymieszanej, stąd standardy są wyższe, wymieszanie powoduje większy bałagan, zauważyłem, to na emigracji.
~Gość 14-04-2012 15:14
Te gnoje z jeleniej góry to wszystko zniszczą ,a złapać jednego i drugiego nogi z dupy powyrywać ,to następny już tego nie zrobi,w tym kraju jak ktoś czegoś nie pilnuje ,to znak że trzeba to zniszczyć pomazać aby tylko się wyżyć ,a potem się dziwią że wszyscy nas mają za brudasów i wandali.
~jann 14-04-2012 16:36
A gdzie straż miejska? skoro barany z urzędu nie zadbały w odpowiednim czasie o przetarg to mógł by jeden z drugim wykształciuchem wpaść na genialny pomysł by zlecić straży (w końcu to służba miejska za naszą kase) na dozór tego miejsca. Był by porzytek z tej śmiesznej straży.
~www 14-04-2012 17:23
ptasie odchody a co w lesie spotykamy tyrozaury
~ 14-04-2012 17:41
Ha h a ha ha!!! Chicago to piekne i czyste miasto- chyba ci sie pomylilo z Detroit. A poza tym- w Niemczech jest ludnosc naplywowa- 4 mln. turkow, 2 mln. Polakow. I tam sa-niestety- najbrudniejsze zakatki. Nieopodal mojej wsi jest na pustkowiu pare domkow pokazowych jakiejs tam firmy budowlanej.Jako reklama. ONE NIE SA DOZOROWANE. Sa otwarte za dnia. Mozna wejsc, poogladac.Lazienki sa wyposazone w obiekty, sciany wylozone tapetami.I jest tak od lat...nikt jakosc nic nie nasprayowal, nikt nic nie popsul i nie wyniosl. I nikt tego nie pilnuje. Syn mojej kuzynki, nastolatek nie mogl sie nsdziwic. Moze mial chetke porozrabiac, cos na ch, ku albo pi napisac na scianach?Zachowanie polskich wandali pozostanie dla mnie nierozwiazalna zagadka.
~ 14-04-2012 17:50
W NIEMCZECH NIE MA LUDNOSCI NAPLYWOWEJ??? jak zwykle piszesz, co ci slina na jezyk przyniesie. Poczytaj:W krajach Unii Europejskiej mieszka 19,5 mln obcokrajowców, w tym prawie 6 mln z innych państw europejskich, 4,7 mln z Afryki i prawie 3,7 mln z Azji - podało unijne biuro statystyczne Eurostat, bazując na danych z 2008 roku. Najmniej obcokrajowców w stosunku do wielkości populacji mieszka w Polsce i Rumunii. Ponadto 11 mln obywateli państw Unii Europejskiej mieszka w innym niż swoim kraju UE, co stanowi 2,3 proc. całej populacji UE. W Polsce, według danych Eurostat, mieszkało na początku ubiegłego roku zaledwie 58 tys. obcokrajowców,
~sowa 14-04-2012 18:03
Jezeli chodzi o dozor to w pierwszej kolejnosci producenci (rodzice)nastepnych pokolen powinni sie nim zajac i wziasc odpowiedzialnosc za istniejaca sytuacje ,produkujesz nastepne pokolenie wez odpowiedzialnosc i stworz dziecku/dzieciom wypelnienie czasu wolnego a nie zwalac wszystkiego na innych,urzedy ,instytucje itd. Faktem jest ze brak jest propozycji zajec dla mlodziezy ,ale jak jest brak i wiemy o tym to producent (rodzice )powinien wziasc odpowiedzialnosc na siebie i zagwarantowac potrzeby dziecka a nie odwrotnie.Czego zadac od mlodziezy czy dzieciakow ,rodzice potrzebuja bardziej dozoru.
~DIABLOJG 14-04-2012 18:14
Za takie bazgranie sprayem po murach powinno się tym k...nom bazgrać spraejm po oczach publicznie bez prawa do opieki lekarza przez 24 h i mury miasta by lśniły,na zwierzęta tylko zwierzęce prawa....Co miasto wyremontuje, półgłówki zniszczą, każda sprzedaż farby w sprayu osobnikom poniżej 18 roku powinna być na dane osobowe...
~alepoco 14-04-2012 18:47
kamera by załatwiła sprawę :)
~ 14-04-2012 19:14
Kamera powinna tam być i tam wszędzie gdzie menele siedzą, a nie,że kiedyś w parku na Zabobrzu żul z żulicą na oczach dzieci stosunek odbywał:) W Europie jest ludnośc napływowa i tam gdzie jest na tych dzielnicach jest syf, w Polsce są regiony gdzie jest lepiej, ale na dolnym śląsku jest typowa napływowa, wiec jest syf totalny
~ 14-04-2012 19:26
a to takie proste zainstalowac kamerki i monitoring tak by swolocz nie dosiegla i by bylo wiadomo kto i byloby wiadomo ile kasy ma przygotowac by sobie sciany posmarowac
~Beatrix 14-04-2012 19:39
Unia nic nie daje , to nie Sw. Mikolaj dotacja = pozyczka za te dotacje zadluza sie Polska i Wy wszyscy za to zaplacicie z odsetkami. Kraje bogate same wybudowaly sobie autostrady , jezdnie , chodniki itp. A Wy sie cieszycie jak male dzieci ktore dostaly lizaka !
~ 14-04-2012 20:39
Wasze dzieci !
~kibic 14-04-2012 20:57
Obrębalski wracaj szybko do ratusza, bo ta zawiła ekipa complexowo wszystko rozwali
Piipi Jelonkowa 14-04-2012 20:58
~Przed remontem mialy tam goleie swoje gniazdo ! .. wrocily wierne ptaki do "swojego"
~ 14-04-2012 21:14
Wszędzie ludzi sprzątających się zwalnia a dostawia kolejne biurka w urzędach.W każdej miejscowości powiatu jeszcze takiego syfu nie było jak tej wiosny.
~miastowyy 14-04-2012 21:31
Wypowiedz tego wilkika to jakieś żarty . Taki obiekt nie powiniem zostac ani jednego dnia bez nadzoru , a ten będzie dopiero przetarg ogłaszał. Ale jajcarz z tego wikiwiki.............no uśmiałem się
~Jeleni-ogór 14-04-2012 22:13
więc dalej będziecie uważać że żuli i hulikganów nie należy odstrzeliwać i że dzieci należy bezstresowo wychowywać róbcie tak dalej
~fghjk 14-04-2012 22:30
Jeszcze się nikomu drzwi i okna nie przydały ? Ciekawe... Jeszcze trochę a balustrady i poręcze ktoś sobie na złom weźmie :)
~Gość 14-04-2012 22:40
To ja nawet nie wiedziałem, że to było odremontowane. Nie macie na co pieniędzy wydawać. Lepiej zapłaćcie komuś, żeby lasy sprzątał w okolicach od czasu do czasu, bo ludzie nic a nic nie dbają. Rozumiem, grill, ognisko, ale co to za problem chociaż do wora wrzucić... Ech. Wiocha!
~chcelepiej 14-04-2012 23:20
4 kamerki z podglądem on-line, paru kibiców Karkonoszy i gwarantuje że nawet papierosa na ziemi nie znajdziecie :) Taaa... marzenia ściętej głowy, przecież policja nie pozwoli skrzywdzić biednych wandali :/ Lewackie państwo+mentalność PRLowska=co mamy wszyscy widzą
~grumpy 15-04-2012 0:17
to bylo do przewidzenia... wieza powinna byc udostepniana z przewodnikiem dla wodoglowej choloty
~Noel 15-04-2012 3:16
"A TO POLSKA WŁAŚNIE" ..... że przywołam cytat. Tak działa Urząd w Jeleniej Górze i urzędnicy tam zatrudnieni !!! Wszystkich urzędników, którzy przyczynili się do dewastacji poprzez brak decyzji i nadzoru, powinno się obciążyć kosztami nowego remontu ! Należy zgłosić ten fakt do NIK-u (Najwyższej Izby Kontroli), Która powinna wlepić tym urzędasom przynajmniej po 10.000 mandatu na głowę, a prezydentowi miasta 100.000 i zabrać wszelkie premie do końca jego kadencji. Tylko uderzenie po kieszeni urzędasów może coś zmienić w ich indolencji i będzie przykładem oraz ostrzeżeniem na przyszłość. Albo zwolnić ich dyscyplinarnie z pracy.
~NIKE 15-04-2012 7:48
To nie pierwszyzna, że po szkodzie i sygnale z zewnątrz urzędnicy przebudzeni już biorą się do pracy. Dla niemyślących- podpiszcie umowę dając gwarancję, ze po okresie karencji ten ktoś będzie mógł prowadzić działalność gospodarczą!
~ 15-04-2012 9:53
Urzednicy ptzyczynili sie do dewastacji? a coz to za durnowata wypowiedz??? Urzednicy dewastuja wam obiekty? urzednicy wychowuja dzieci na meneli i i...li? zastanow sie , co piszesz. Kazdy ma zaczac od siebie. Od wychowania wlasnych dzieci, od kontrolowania wlasnych poczynan. W calej Europie Zachodniej przepiekne obiekty moga byc podziwiane przez turystow i nie ma tam zadnych dozorow. Tylko w Polsce trzeba chyba by rakiete postawic na tych meneli. I ciagle pisanie o tym, ze urzedy winne jest chore, jek ten caly kraj i jego obraz=krajobraz.
~psoloe 15-04-2012 13:08
Bo w polucholandii zawsze wszystko trzeba zniszczyć, pomalować, i zepsuć. No bo przecież, dlaczego ma być czysto i zadbane ?! Trzeba zdemolować. I potem się dziwią dlaczego mówią, że polacy to brudasy. Otóż dowodów nie brakuje. Eh...
~ 15-04-2012 13:25
Odpowiadają 1/Gospodarze 2/ Wandale - gospodarze, kto jest gospodarzem ??? Kto wiedział jak ten obiekt wyglądał wcześniej i zabiegał o to aby zrobić tam remont? z choinki władza się chyba nie urwała, wiedziała jak ten obiekt wyglądał bez gospodarza, wiec czego oczekiwano,że jak się zostawi, to będzie cacy? I 2/ Wandale karnie odpowiadają za zniszczenia! I tyle w temacie, no chyba,że gospodarza nie ma ,to wtedy po co czepiać się wandali, skoro to jest niczyje to nie ma sprawy, tak jakby zniszczyli coś co nie należy do nikogo. Zastanawiam się co dalej, będzie tak otwarte nadal? Aby ktoś np przyszedł i podpalił tam np oponę, wtedy już malowanie z sadzy na całego będzie, do następnego zdewastowania i tak aż ktoś to weźmie w opiekę. Dzieci też zostawiacie same, na pastwę p...lii???
~tato 15-04-2012 14:14
co sie dziwic,ze w lesie wieza niszczeje,a co sie dzieje w miescie,stare budynki poniemieckie maja dachy i elewacje od poczatku i nikt sie nie przejmuje,ze niszczeja. tylko do wykupu namawiwja,a pieniadze ZGL za czynsz pobiera i jeczy ,ze nie ma pieniedzy na remonty. to po co jest ten czynsz.
~ 15-04-2012 15:26
Myślę,że mimo XXI wieku i tego jak o nim kiedyś myśleliśmy wraz z nastającymi laty, będzie coraz gorzej w porównaniu z tym co było, z jednej ważnej przyczyny, właśnie kubatura miasta się starzeje, a włodarze nie mają klucza jak temu przeciwdziałać łojąc czynszem tak jak robi to ZGL mieszkańców. Rok w rok jest tu w JG coraz gorzej, bidnej i brudniej i mniej postępowo, taki tu postęp, widać to wszędzie i nic tu nie da propaganda sukcesu, bo wystarczy się właśnie przejść do dawno już martwego serca miasta, aby się o tym przekonać.
~Zły 15-04-2012 17:46
O ile sobie przypominam to jedenaste przykazanie wg Leca brzmi: "Nie cudzysłów". Ale. To coś chyba we krwi. Byłem dzieckiem ulicy. Mam już prawie sto lat. Nigdy nie graficiłem ani nie śmieciłem. Ki diabeł? Może większość wandali to po prostu jaskiniowcy?
~Gość portalu 15-04-2012 21:25
Przecież dozór obiektu to podstawa!!! Organizować trzeba przetarg na wykonawcę prac remontowych i jednocześnie na ochronę zabytku, a gdy obiekt jest wyremontowany, należy od razu posłać ochronę. Dzięki takiemu zaniedbaniu obiekt został już zdewastowany :( Gratuluję pomyślunku i odpowiedniej koordynacji :P
~ 16-04-2012 8:57
Jeżeli nasi włodarze, biorący całkiem niezłe pieniądze za sprawianie funkcji, nie są w stanie dopilnować jednej wierzy widokowej to ja nawet nie chcę myśleć jak im idzie zarządzanie całym miastem.
~lolo2 16-04-2012 10:08
czyli jak chłopcy z urzędu się zdecydują to już nie będzie czego pilnować a raczej trzeba będzie remontować
~ 16-04-2012 13:49
Wszystkie nowe bądż odrestaurowane inwestycje w Jeleniej Górze prędzej czy póżniej czeka taki los :( brak odpowiednich jednostek, które powinny pilnować takich obiektów... szkoda, bo ładne i malownicze miasto więdnie...
~Alt Ctrl Del 16-04-2012 20:03
To było do przewidzenia pozostawiając obiekt bez opieki. Remont oczywiście z pieniędzy podatników. Można było tego uniknąć. Uważam, że urzędnicy są temu winni i powinni pokryć koszta remontu. Tak by było uczciwie.
~Mam 18-04-2012 12:20
Dlaczego nie rozpisano przetargu jeszcze przed listopadem 2011 r. Przecież było wiadomo, że stara umowa się kończy. Czekać do marca 2012 żeby zacząć w ogole działać? Toż to chore! I winni są urzędnicy.
~osa 18-04-2012 17:00
Może trzeba wrócić do czynów społecznych? Kiedyś każda ze szkół sprzątała tereny dookoła szkół, cmentarze i tego typu miejsca....... młodzież jak to posprząta to może bardziej uszanuje? No i straż miejska mogłaby tam czasami zaglądac aby poznać wagarowiczów
~HYU76 19-04-2012 17:06
STATUS QUO
~jack12333 19-04-2012 21:25
Po co się martwicie podniesie się opłatę za parkowanie wyznaczy nowe płatne miejsca parkingowe i będzie kasa na remont przecież f...r obywatel wszystko zniesie. Popatrzcie jak u sąsiadów w Czechach każdy taki obiekt ma gospodarza i który dba o obiekt i jego bliską okolicę i to za marne 20 koron od osoby. A oprócz tego prowadzi działalność w postaci małej gastronomi i pamiątki. Ale przecież u nas jest to nie do załatwienia lepiej niech się wali ważne że kasa wydana .
~jack12333 19-04-2012 21:33
I czego się spodziewacie na stawach w Sobieszowie puszki butelki i reklamówki w wodzie i na brzegach, w każdej rzece opony i lodówki, na łąkach pod działkami stare fotele i wszelkiego rodzaju plastiki, w rowach reklamówki wyrzucane po drodze do pracy, w lasach wywiezione śmieci, wszędzie ogólny syf to obraz polskiego społeczeństwa ALE EUROPA !!!!
~jack12333 19-04-2012 21:35
NIECH ŻYJE POLSKI BRUD SMRÓD I UBÓSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 20-04-2012 22:04
Straszne jest to, że u nas potrzebny jest dozór, aby ktoś czegoś nie zdewastował. Naprawdę dołujące,że nie potrafimy szanować , tak po prosu dla siebie, bo tak jest ładniej i przyjemniej.
~:) 21-04-2012 9:38
a moim zdaniem za przylapanie na demolowaniu powinna byc kara w wysokosci zaplaty za nowy remont skoro ktos nie szanuje czyjejs pracy i wydanych na to setek niech pokryje to z wlasnej kieszeni raz , drugi, piaty i moze trafi cos do tych pustych rozumow :)
~Api 6-05-2012 17:17
Bo "wieśniactwo" to stan umysłu nie miejsce zamieszkania!!
~ 11-05-2012 10:45
Wiadomo ze nie postawi sie tam wartownika, ale monitoring i czeste wizyty patroli jej wysokosci SM daly by pozytywniejszy efekt. ubocze sprzyja zbiorkom choloty i dewastacji. Tam jednak jej wysokosc SM nie zaglada ok zmroku by nie oberwac od przebywajacych tam z piwkiem lub prochami szumowin miejskich.
~XXX 27-05-2012 17:49
Szubienica dla wandali. Założyc monitoring i przyjąc do pracy stróża. Normalnie człowiekowi zapłacic i by było ok. A tak teraz więcej będzie kosztowac odnowienie zdewastowanego budynku. To wszystko wina tych prostaków w ratuszu. Biorą kase, nic nie robią w w tyłku wszystko mają. Czy oni z SLD, PO czy PiS wszyscy są siebie warci a my płacimy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group