Wtorek, 23 czerwca
24°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Wieści z rejsu Pogorią

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Trzecia edycja rejsu Pogorią z I Liceum Ogólnokształcącym upływa bardzo dobrze. Jeleniogórscy uczniowie podczas przygody życia zawitali do Francji, gdzie zwiedzili m.in. Monte Carlo i Niceę.

reklamy
reklamy

Podróż do Włoch upłynęła dość szybko i bez komplikacji. Już o 9.00 przybyliśmy do kameralnego portu w Loano. Natychmiast rozpoczęliśmy rozładunek bagaży, sprzętu i prowiantu, który przyjechał z nami autokarem. Na pokładzie powitał nas pan kapitan Andrzej Szklarski wraz z oficerami i stałą załogą Pogorii. Zostaliśmy podzieleni na cztery wachty i bezzwłocznie rozpoczęliśmy program szkoleń, m.in wchodzenia na reje i poznawania statku. Zapoznaliśmy się również z procedurami obowiązkowych alarmów np. opuszczenia statku czy człowiek za burtą! - opowiada Grzegorz Lustyk, nauczyciel geografii w I LO.

W niedzielę po obiedzie wyszliśmy z portu! Płynęliśmy całe popołudnie i noc pod wiatr, w poniedziałek ok. 7.00 stanęliśmy przed wejściem do portu we francuskiej Nicei, do którego weszliśmy po dwugodzinnym oczekiwaniu. Nocny rejs był pierwszym sprawdzianem dla młodych żeglarzy. Niektórych dotknęła choroba morska, ale dzielnie walczyli wykonując wszystkie obowiązki. W ramach odpoczynku - piękny, słoneczny poniedziałek spędziliśmy na wycieczce do Monte Carlo i centrum Nicei. Jutro dalszy ciąg pracy na morzu podczas rejsu do Saint Tropez - dodał G. Lustyk, opiekun grupy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka