Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5903
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Wieści z rejsu Pogorią

Wtorek, 10 grudnia 2019, 14:01
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 14:23
Autor: Przemek Kaczałko
Europa: Wieści z rejsu Pogorią
Fot. użyczone
Trzecia edycja rejsu Pogorią z I Liceum Ogólnokształcącym upływa bardzo dobrze. Jeleniogórscy uczniowie podczas przygody życia zawitali do Francji, gdzie zwiedzili m.in. Monte Carlo i Niceę.
Podróż do Włoch upłynęła dość szybko i bez komplikacji. Już o 9.00 przybyliśmy do kameralnego portu w Loano. Natychmiast rozpoczęliśmy rozładunek bagaży, sprzętu i prowiantu, który przyjechał z nami autokarem. Na pokładzie powitał nas pan kapitan Andrzej Szklarski wraz z oficerami i stałą załogą Pogorii. Zostaliśmy podzieleni na cztery wachty i bezzwłocznie rozpoczęliśmy program szkoleń, m.in wchodzenia na reje i poznawania statku. Zapoznaliśmy się również z procedurami obowiązkowych alarmów np. opuszczenia statku czy człowiek za burtą! - opowiada Grzegorz Lustyk, nauczyciel geografii w I LO.
W niedzielę po obiedzie wyszliśmy z portu! Płynęliśmy całe popołudnie i noc pod wiatr, w poniedziałek ok. 7.00 stanęliśmy przed wejściem do portu we francuskiej Nicei, do którego weszliśmy po dwugodzinnym oczekiwaniu. Nocny rejs był pierwszym sprawdzianem dla młodych żeglarzy. Niektórych dotknęła choroba morska, ale dzielnie walczyli wykonując wszystkie obowiązki. W ramach odpoczynku - piękny, słoneczny poniedziałek spędziliśmy na wycieczce do Monte Carlo i centrum Nicei. Jutro dalszy ciąg pracy na morzu podczas rejsu do Saint Tropez - dodał G. Lustyk, opiekun grupy.

Twoja reakcja na artykuł?

27
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group