Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9630
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiersze wygrały z trzaskającym mrozem

Sobota, 23 stycznia 2010, 14:03
Aktualizacja: Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiersze wygrały z trzaskającym mrozem
Fot. TEJO
Aleksandra Nizwald, Zuzanna Kruk i Kamil Rak – oto trójka najlepszych recytatorów pośród uczniów podstawówek w powiecie jeleniogórskim. Młodych wielbicieli poezji różnej nie zraziła zima. Tłumnie przybyli do MDK „Jelonek” z oddalonych od Jeleniej Góry miejscowości. I stanęli na najwyższym podium.

Ponad trzydziestu uczestników i bardzo wysoki poziom. Nic dziwnego, że jury (Wiesława Siemaszko-Zielińska, Barbara Kędra i Maciej Cytarzyński) miało twardy orzech do zgryzienia: kłopot z wyborem najlepszych z bardzo dobrych.

A było kogo i czego posłuchać dziś w MDK „Jelonek”. Jeleniogórzanie: Elena Amroyan, Amelia Tracka, Szymon Stęchły i Daniel Siemiński awansowali tydzień temu i dziś zmierzyli się uczniami szkól powiatu jeleniogórskiego. Trema „zjadła” Daniela, który – po drobnej pomyłce – odpadł z rywalizacji w czołówce. Ale pozostali dzielnie bronili barw miasta. Zdecydowanie najbardziej przekonująca wartościową interpretacją „Bezgrzesznych lat” Makuszyńskiego Amelia Tracka z SP nr 11 (opiekun Bożena Gromadzka), zajęła drugie miejsce. Elenę i Szymona wyróżniono.

Świetny poziom zaprezentowali uczniowie szkół z powiatu. Ola Nizwald z Mysłakowic (opiekun Rafał Wiewióra), która znalazła świetny pomysł na zaprezentowanie wiersza D. Wawiłow „Kruk i żabka”, oczarowała publiczność jakością słowa mówionego. Podobnie doskonałe wrażenie zrobiła Zuzanna Kruk (opiekunka Wioleta Morańska), reprezentantka Kopańca i jej sugestywna i aktorska interpretacja satyry Jurandota „Nie przeproszę”. Znany już sympatykom konkursu MDK Kamil Rak z Kostrzycy przedstawił przemyślaną etiudę słowną opartą na wierszu „Grzyby” Brzechwy. Bezapelacyjnie: ex aequo pierwsze miejsce dla całej trójki.

Dwa drugie miejsca przypadły wspomnianej już Amelii Trackiej i Monice Burdelak z Karpacza. Trzy trzecie lokaty podzieliły między siebie: Izabela Woroniecka z Karpacza, Kornelia Zoń z Mysłakowic oraz Natalia Rozum z Czernicy.

I na koniec: deszcz wyróżnień. Z dyplomami do domów wrócili: Elena Amroyan z SP nr 7 i Szymon Stęchły z SP nr 11 (Jelenia Góra), Patryk Kobiałka z Siedlęcina, Mateusz Smektała z Janowic Wielkich, Sara Kokar z Kopańca, Justyna Skowrońska i Julia Żywicka z Karpacza, Maja Roszczybiuk z Mysłakowic, Klaudia Antczak z Podgórzyna oraz Jagoda Torbus ze Szklarskiej Poręby.

Pod nieobecność chorej dyrektor MDK Danuty Sitek za stuprocentową frekwencję i wysoki poziom interpretacji podziękował dzieciom i ich nauczycielom Maciej Cytarzyński zapraszając jednocześnie do udziału w zmaganiach za rok i innych imprezach „Jelonka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group