Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7166
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie zakupy na rogatkach

Niedziela, 24 lutego 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkie zakupy na rogatkach
Fot. Archiwum
Kolejny market w Jeleniej Górze zostanie otwarty w najbliższy poniedziałek. To pawilon niemieckiej sieci Aldi położony przy ulicy Sobieskiego przy wjeździe do Jeleniej Góry od strony Zgorzelca.

Trudno policzyć, który to już duży pawilon handlowy w stolicy Karkonoszy. Ale wiadomość na pewno ucieszy klientów, bo – przynajmniej w deklaracjach – Aldi reklamuje się jako najtańsza sieć, konkurująca pod względem cen z Lidlem, Kauflandem oraz Biedronką.

Jak będzie w Jeleniej Górze? Przekonają się o tym fani tanich zakupów już w poniedziałek, kiedy będą mogli kupić różne artykuły w popularnym Aldim, który za zachodnią granicą na dobre wrósł w krajobrazy wielu niemieckich miast.

Jeleniogórski Aldi wydzierżawił od miasta grunt, na którym przez kilka miesięcy postawiono pawilon oraz plac parkingowy. Magistrat zarabia na sklepie 10 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle czynszu, powiększone o 22-procentową stawkę VAT – płaci do kasy miasta niemiecka sieć.

Poniedziałek będzie testem dla układu komunikacyjnego przy sklepie, który – ze względu na zainteresowanie zmotoryzowanych kupujących sprawunkami w Aldim – może „przeżyć” spore oblężenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group