Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6137
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie zakupy na rogatkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 24 lutego 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kolejny market w Jeleniej Górze zostanie otwarty w najbliższy poniedziałek. To pawilon niemieckiej sieci Aldi położony przy ulicy Sobieskiego przy wjeździe do Jeleniej Góry od strony Zgorzelca.

Trudno policzyć, który to już duży pawilon handlowy w stolicy Karkonoszy. Ale wiadomość na pewno ucieszy klientów, bo – przynajmniej w deklaracjach – Aldi reklamuje się jako najtańsza sieć, konkurująca pod względem cen z Lidlem, Kauflandem oraz Biedronką.

Jak będzie w Jeleniej Górze? Przekonają się o tym fani tanich zakupów już w poniedziałek, kiedy będą mogli kupić różne artykuły w popularnym Aldim, który za zachodnią granicą na dobre wrósł w krajobrazy wielu niemieckich miast.

Jeleniogórski Aldi wydzierżawił od miasta grunt, na którym przez kilka miesięcy postawiono pawilon oraz plac parkingowy. Magistrat zarabia na sklepie 10 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle czynszu, powiększone o 22-procentową stawkę VAT – płaci do kasy miasta niemiecka sieć.

Poniedziałek będzie testem dla układu komunikacyjnego przy sklepie, który – ze względu na zainteresowanie zmotoryzowanych kupujących sprawunkami w Aldim – może „przeżyć” spore oblężenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~xbox 24-02-2008 8:57
10 tysia..hmm nie wiadomo czy wyrobią z taką stawką :-) znajoma za kiosk Ruchu płaci 1000 miesięcznie...
~xxx 24-02-2008 9:48
moim zdaniem te stawki są żenująco niskie. Co to jest 10000?? Za mały osiedlowy sklepik trzeba płacić dużo kasy. A tu taki sklep i tylko 10000 zł:/
~ 24-02-2008 10:16
a w cieplicach dalej nic...
~DJ21 24-02-2008 10:19
Będą tanie notebooki po 1400 PLN
~KoKo 24-02-2008 11:46
10 tys?! Kpina. To jakaś jałmużna jest, a nie opłata za dzierżawę. Ktoś się dał sfraferować i to grubo. Jeśli chodzi o ruch w tym miejscu.. Przewiduje zwiększenie korków - których i tak już nie brakuje i stłuczki.. Napaleni klienci często robią "puk" w inne autka. Żenada.
~ona 24-02-2008 12:48
Jak dobrze ze mamy w koncu jakis market! Tak jest ich malo u nas ze trzeba podziekowac wladzom miasta!
~do Koko 24-02-2008 14:34
Żenada te Twoje - wypociny. Dla Ciebie lepiej by było, aby zostały w tym miejscu - brudy i chaszcze i wtedy by było na pewno bez KORKÓW.
~hgf 24-02-2008 15:18
większość terenu - na którym stoi sklep jest własnością aldi'ego. 10 tys mies. +Vat Aldi będzie płacić nie za sklep, a za dzierżawę gruntu, na którym wybudował kawałek parkingu, ok. 50m/40 m.
~Ciekawski II 24-02-2008 18:12
Jak to nic w Cieplicach A prosperujące obok siebie Biedronka i Lidl - to co? A przeciez jeszcze nasze " WWŁADZE chca tam w miejsce byłej szkoły Fampowskiej wszadzić trzeci Market!!! Jak mieszkasz na X leciu - to Twój pech i nie narzekaj tylko wybioerz się na Orle - zawsze cos taniej kupisz i nie dostaniesz po pysku jak w innych dzielnicach ( chyba, ze pospacerujesz po Placu Piastowskim który staje się przystanią żulików i postrachem koracjuszy. A co z Policja majaca siedzibe na tym Placu ? Ech - lepioej nie pytaj i nie czepiaj ...a
kazimierzp 24-02-2008 19:01
Obiekty kubaturowe Aldiego stoją na ich terenie. Mają oni wystarczający obszar aby i parkingi pomieścic "na swoim" jednak część tego placu jest zgodnie z w zeszłym roku uchwalonym nowym planem zagospodarowania przestrzennego przewidziana pod nową ulicę dlatego miasto zaproponowała w swoim czasie zamianę działek. Do czasu dokonania tej transakcji zamiany gruntów, część prakingów zlokalizowana jest na terenie gminy i stąd opłata dzierżawna. Obiekty Aldiego są lokalizowane w miejscu przewidzianym przez nowy, obowiazujący plan zagospodarowania. Ta nowa ulica ma biec wzdłuż rzeki Kamienna od ul. Sobieskiego do ul. Kasprowicza. Jaki jest zakładany jej przebieg mozna zobaczyć tutaj: http://jelenia-gora.bip.info.pl/dokument.php?iddok=5385&idmp=2332&r=r
~kosa 24-02-2008 22:00
Każda oplata , najem , haracz, dzierżawa będzie wbita w cenę a za to w ostateczności zaplaci przy kasie kupujący.U nas są już na niektóre artykuly ceny wyszze jak w Niemczech chociażby w Georlitz.
~danielloo 25-02-2008 1:43
I bardzo dobrze ,że otwierają ! Powinni zamknąć carrefoura bo tam strasznie tną i otworzyć jakieś makro czy coś. Ludzie nażekacie ,że markety , że upadają małe sklepiki a zerknijcie na parking przed C.H ECHO w popołudnie jakiegoś pięknego dzionka... Dla mnie SZOOOOOOK ! Zamiast leżeć na trawce w okolicach krzyża i cieszyć sie naturą i pięknymi widokami , ludziska pałętają sie po marketach i oglądaja wkółko promocje :/ Chce skoczyć do "kalafiora" po browarki ,żeby o suchej twarzy nie wdrapywać się na Szybowcową i kurcze o dziwo trzeba czekać w niemałych kolejkach...yhh ŻENUŁA
ebee 25-02-2008 11:46
Panie Kazimierzu P. Przemawia Pan Językiem Urzędnika . Jednak polski urzędnik powinien dbać przede wszyskim o Polaka i o Polskę. A Pan pisze: - obiekty Aldiego stoją na ich terenie . Jeszcze Jeleniej Góry nie włączono do terytorium Niemiec, wię c stoją te obiekty na naszym, Polskim terenie udostępnionym , czy też wydzierżawionym tej sieci. To po pierwsze. A po drugie, czy w/g Pana to sprawiedliwe, aby od polskiego kupca żądać 70 i więcej zł za metr powierzchni handlowej, a od zagranicznego koncernu pobierać tylko 10 000 opłaty za prawie hektar gruntu w centrum ? Jesli jest Pan urzędnikiem, to wstyd mi za Pana i Pana kolegów, którzy podobnie rozumują. No i poza tym uważam, że zamiast aktów prawnych, które często cytuje Pan w swoich komentarzach, czasami warto trzymać się po prostu zdrowego rozsądku. Tak bowiem czynią dobrzy , dbający przede wszyskim o swoje gospodarstwo - gospodarze ! Myślę , że większość mieszkańców JeleniejGóry ma już dość buty i niekompetencji URZĘDNIKÓW. Gorąco pozdrawiam: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group