• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 21:44
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6929
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielkie serca w "15”

Wiadomości: Sobieszów
Wtorek, 11 grudnia 2018, 6:25
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 6:22
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. AP
Po raz siódmy Szkoła Podstawowa nr 15 w Sobieszowie przyłączyła się do akcji Szlachetnej Paczki. Tym razem zbiórka prowadzona była dla młodego małżeństwa z chorym ośmiomiesięcznym dzieckiem. Po ogłoszeniu akcji na odzew rodziców i dzieci nie trzeba było długo czekać, a to co zebrano już trafiło do potrzebujących.

Jak informują organizatorzy sobieszowskiej Szlachetnej Paczki, o akcji darczyńcy dowiadywali się z plakatu powieszonego w szkole. Już od pierwszego dnia ogłoszenia zbiórki, spływały dary. Finalnie udało się zebrać wszystko, co było potrzebne: żywność, artykuły chemiczne, pampersy, chusteczki mokre, słoiczki z owocami dla dzieci, płyny do kąpieli, zabawki, odzież i dodatkowo świąteczne upominki. Zapakowano to w 26 paczkach – prezentach i zawieziono do potrzebującej rodziny.

Każdego roku organizatorzy Szlachetnej Paczki podkreślają, że dla wolontariuszy i darczyńców niezwykłe są same zbiórki dla potrzebujących, ale najwięcej emocji budzi przekazanie prezentów. I tak też było w przypadku Szkoły Podstawowej nr 15.

- Wizyta u wybranej przez nas rodziny od samego początku zapowiadała się niezwykle emocjonująco, ze względu na rekordową liczbę przygotowanych paczek, których nie udało nam się zawieźć jednym kursem – mówi Damian, wolontariusz. - W mieszkaniu zastaliśmy p. Magdę z synkiem Dawidem. Nie było ojca rodziny. Pani Magda była bardzo zaskoczona, nie do końca mogła uwierzyć w taką ilość prezentów. Paczki oraz ich zawartość zajęły prawie całą powierzchnię małego mieszkanka. Pani Magda nie kryła wzruszenia i łez, poprosiła o przekazanie podziękowań darczyńcom. Na pewno okazana pomoc oraz wsparcie Szkoły Podstawowej nr 15 pomoże tej rodzinie stanąć na nogi, bardziej uwierzyć w siebie – dodaje wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Zbiórka w ramach Szlachetnej Paczki to już tradycja w Szkole Podstawowej nr 15.

- Od siedmiu lat, przez dwa pierwsze tygodnie grudnia w naszej szkole nastaje magiczny czas, podczas którego łączymy się razem i zostajemy Darczyńcami dla potrzebującej nas rodziny – mówi Justyna Kalisz, koordynatorka i propagatorka akcji Szlachetnej Paczki. - Dzięki wspólnym chęciom, dobrym sercom i empatii sprawiamy, że wybrana rodzina spędza w spokoju, harmonii i radości święta Bożego Narodzenia. Dziękuję bardzo uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły oraz wszystkim zaangażowanym, za pomoc w zorganizowaniu akcji i zbieraniu potrzebnych rzeczy dla rodziny i chorego maluszka – dodaje Justyna Kalisz.

I choć placówka nie organizuje zbiórek dla dyplomów i zasług, za swój wkład w organizację akcji Szkoła Podstawowa Nr 15 w Jeleniej Gorze- Sobieszowie, otrzymała certyfikat „Lubię Ludzi”. Aby skompletować pomoc dla rodziny trzeba bowiem podjąć naprawdę duży wysiłek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Karol 12-12-2018 0:33
Nie zauważamy na co dzień jak zwykli ludzie pomagają zwykłym, tylko potrzebującym ludziom. Wielkie gratulacje dla Szkoły, Pani Justyny i pracowników za mądre pomaganie oraz dla Pana Dyrektora za wykorzystywanie potencjału jaki tkwi w Jego pracownikach. Pozostaje tylko brać przykład i się przyłączyć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group