Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7809
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wielkie grzybobranie pod Szrenicą

Poniedziałek, 14 września 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
REGION: Wielkie grzybobranie pod Szrenicą
Fot. Izabela Broś
Międzynarodowe Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w Grzybobraniu odbyły się w minioną sobotę w podgórskich lasach. Jak na kiepski do tej pory urodzaj borowików i innych smacznych owocników runa leśnego, plon imprezy był przyzwoity.

Organizatorem mistrzostw było Parnerstwo Lokalne ,,Wspólnie dla Szklarskiej Poręby. Przed startem uczestników przywitał organizator imprezy i gospodarz Schroniska na Orlu Stanisław Kornafel. W zawodach brało udział ok. 30 osób. – Grzybobranie zaczęło się na Polanie Jakuszyckiej o godzinie 11.00, a zakończyło o godzinie 14.00. Na uroczystym zakończeniu grzybobrania komisja brała pod uwagę tylko grzyby zdrowe i całe – informuje nas Izabela Broś, jedna z organizatorek. Zbierano głównie potężne borowiki szlachetne i charakterystyczne dla podgórskich lasów mieszanych koźlarze.

W nagrodę za czołowe lokaty rozdane były dyplomy, pozostałe miejsca uhonorowano dyplomami uznania i wręczono certyfikaty osobom, którzy w szczególny sposób wyróżniali się w zbiorach. Dodatkowo zostały rozdane szklane grzybki wykonane przez Henryka Łubkowskiego właściciela Leśnej Huty w Szklarskiej Porębie. Zmęczeni chodzeniem i wnikliwym szukaniem grzybów zawodnicy odpoczęli i zregenerowali siły posiłkiem przy wspólnym ognisku przygotowanym przez gospodarza.

Impreza wyrasta na konkurenta podobnych mistrzostw w Węglińcu, które odbyły się także w miniony weekend. W pięknych lasach Borów Dolnośląskich udało się zebrać 30 kg grzybów, a zawody wygrał reprezentant Katowic. Wynik w porównaniu z rekordami (ponad 300 kg) należy do najsłabszych w historii imprezy. Grzybiarze pocieszają się, że największy wysyp dopiero przed nimi.

Wyniki z I Międzynarodowych Mistrzostw w Szklarskiej Porębie w Grzybobraniu.

I miejsce : Robert Misztal Szklarska Poręba
II miejsce : Katarzyna Piwowar Nysa
III miejsce : Bogumiła i Piotr Popłońscy Szklarska Poręba

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
79
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group