Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10585
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki koncert galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Środa, 27 marca 2013, 7:43
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wielki koncert galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Fot. Organiatorzy
Ponad 20. wykonawców z byłego województwa jeleniogórskiego – laureatów przesłuchań rejonowych, zaprezentowało się na koncercie galowym VII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Poniedziałkowy (25.03) koncert miał również charakter konkursowy.

Na scenie zaprezentowali się: Paulina Bocian (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze), duet wokalny: Anna Góralik, Agnieszka Michałkiewicz (z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze), Natalia Rozum (z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim), Andżelika Soliło (z Piechowickiego Ośrodka Kultury), zespól wokalny „Inside” (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze), Joanna Janeczko (z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu), Anna Prudzienica (z Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu), Mirella Puchowska (z Gimnazjum nr 3 w Bogatyni), Oliwia Siwiela (ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim), zespół wokalny „Kopernikusy” (ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze), Zespół wokalny (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Mikołaj Bielawski (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Dorota Leszczyńska (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Zespół wokalny „Oktawa” (ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu), Wiktoria Kozinoga (ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu), Zespół wokalny (z Zespołu Szkół w Gromadce), Honorata Zawierucha (z Zespołu Szkół w Gromadce), Zespół wokalny (z Gimnazjum w Wykrotach), Zespół wokalny „Melizmat Trio” (z Gimnazjum w Nowogrodźcu), Zespół wokalny „Akord” (ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu) oraz wyróżniony na eliminacjach rejonowych, które odbyły się 15 marca br. w MDK, Zespół Wokalnego (z Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju).

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pucharami. Jury, z udziałem przedstawiciela Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, łatwego wybory nie miało, ale ostatecznie do finałowego koncertu galowego, który odbędzie się we Wrocławiu zakwalifikowało: Zespół wokalny z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, Natalię Rozum z Gimnazjum w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim, Zespół wokalny z Gimnazjum w Wykrotach, Zespół wokalny "Inside" z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze oraz Mirellę Puchowską z Gimnazjum Nr 3 w Bogatyni.

- To był przepiękny koncert. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, ale najważniejsze dla nas, jako organizatorów, było pokazanie młodych artystów z małych miejscowości. Cieszą nas odkryte talenty z Wykrotów czy Jeżowa Sudeckiego. Śpiewanie to ich pasja i radość, a my chcemy to w nich rozwijać i pokazywać światu – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Gościem specjalnym galowego koncertu był wielopokoleniowy Zespół Śpiewaczy „Perfectum”, prowadzony przez Alfredę Rękowską w Klubie Nauczyciela w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1064
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group