Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3100
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki jelonek pokazał się najpierw Jelonce

Środa, 2 października 2013, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2013, 8:51
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wielki jelonek pokazał się najpierw Jelonce
Fot. Mea
Powiększony model edukacyjny chrząszcza jelonka rogacza zaprezentuje na wystawie Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze–Cieplicach. Placówka przygotowuje wspaniałą ekspozycję entomologiczną. Takich wielkich modeli będzie na niej więcej, m.in. motyla, gąsienicy i pszczoły.

- W Muzeum Przyrodniczym rozpoczynamy urządzanie nowych, stałych wystaw w zespole poklasztornym. Jedną z ekspozycji będzie wystawa entomologiczna, czyli prezentująca różnorodne owady, szczególnie występujące w regionie jeleniogórskim. Otwarcie planujemy na początku przyszłego roku. Będzie to jedna z największych takich wystaw w Polsce – mówi dyrektor muzeum Stanisław Firszt.

- Oprócz prawdziwych owadów, których posiadamy ok. 30 tys. okazów, będą też powiększone modele, czy też prezentacje multimedialne. Jednym z modeli będzie powiększony chrząszcz jelonek, który w przyrodzie osiąga rozmiar kilku centymetrów i jest jednym z największych chrząszczy w Polsce. Występuje w naszym regionie, jest pod ochroną. Model ma trzy metry długości licząc od początku czułków, aż do końca odwłoka, rozpiętość odnóży wynosi 1 m 40 cm, natomiast czułki zwane rogami mają rozpiętość 1 m 80 cm – dodał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group