Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 6909
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkanocna pantomima w “Siódemce”

Czwartek, 24 marca 2016, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wielkanocna pantomima w “Siódemce”
Fot. BM
Wczoraj (23.03), dzień przed rozpoczęciem wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza piątoklasiści odegrali inscenizację wielkanocną pt. “Przez Krzyż do chwały Zmartwychwstania”. Mimiką i ruchami wyrazili więcej, niż słowa.

Uczniowie klasy piątej podjęli wyzwanie przygotowania pantomimy wielkanocnej, która zaprezentowana została w ich szkole. - Piątoklasiści wykazali się niewątpliwie dojrzałością. Poradzili sobie świetnie z odegraniem swoich ról. Gestami, bez użycia słów, pokazali emocje – mówi nauczycielka Teresa Wasik.

Spektakl przedstawia śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, lecz także pokazuje realną i codzienną walkę dobra ze złem.

- W przedstawieniu występuję jako Diabeł, który namawia człowieka do grzechu i ściera się z Bogiem – opowiada Wiktoria Gał, która we wrześniu ub. r. zadebiutowała na profesjonalnej scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida jako Vica, córka wieśniaczki Dorci (w tej roli Agata Moczulska) w “Zimowej opowieści” Williama Shakespeare'a w adaptacji i reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality, w ramach jubileuszowych XLV Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Z kolei w postać Jezusa Chrystusa wcielił się Krzysiu Kaczorowski. Chłopiec ma już na swoim koncie wiele scenicznych nagród i wyróżnień, w tym
Wyróżnienie Aktorskie w młodszej kategorii wiekowej w wojewódzkim XXII Przeglądzie Amatorskich Teatrzyków Dziecięcych “BOM-BEL” w Siechnicach za rolę zawiadowcy stacji w widowisku “Tuwimiada”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group