Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6042
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka sztuka młodych aktorów – gong na finał

Piątek, 11 kwietnia 2008, 16:31
Aktualizacja: 16:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka sztuka młodych aktorów – gong na finał
Fot. TEJO
Zakończyły się przeglądy zespołów występujących w VIII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na sobotnią decyzję jurorów. Wówczas okaże się, kto pojedzie na ogólnopolski festiwal do Łodzi.

W piątek swój dorobek pokazały głównie grupy spoza stolicy Karkonoszy. Jeleniogórzan reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Teatrzyku Naszego w spektaklu „Wróżka Dobra Rada”. Jak się dowiedzieliśmy, przedstawienie bardzo podobało się jurorom.

Wielkie brawa należą się ekipie Zgorzelca, która składała się aż z trzech zespołów. Grupa Teatralna Tespisek z Niepublicznego Przedszkola nr 3 wcieliła się w strażaków w przedstawieniu „Pali się”. Studio Animacji Kultury „Szafa” pokazało dwa spektakle. Młodsi aktorzy zebrali brawa za sztukę „Narada”, w której akcja toczyła się w świecie zwierząt przy akompaniamencie przebojów muzyki klasycznej. Aktorzy starsi pokazali spektakl „Ale draka”.

Aż z Dobroszyc za Wrocławiem dojechali do Jeleniej Góry młodzi artyści z Dziecięcego Teatru Muzycznego „Dobroszki”. Pokazali ciepłą przypowieść o wojnie w świecie zabawek wyrwanych z nocnego snu. Rzecz uniwersalna, z wieloma aluzjami do współczesności, happy endem i morałem.

Na zakończenie Forum widzowie zobaczyli monodram "Wstążeczka" w wykonaniu Teatru "W co się bawić" z Karpacza. To żywiołowa opowieść o dziewczynce, której marzy się przygoda w cyrku i ma dość przytłaczającej codzienności.

Kto wygra trzydniowe zmagania, które przez trzy dni toczyły się w Osiedlowym Domu Kultury? Okaże się w sobotę o godzinie 11. Wówczas jury w składzie: Irmina Babińska, Koryna Opala-Wnuk oraz Krzysztof Rogacewicz ogłosi swój werdykt. Najlepsi pojadą na ogólnopolski przegląd Dziatwa do Łodzi. Dla pozostałych czekają inne nagrody i wyróżnienia.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group