Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6475
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka przeprowadzka wydziałów urzędu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 czerwca 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:37
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeleniogórski Wydział Edukacji i Polityki Społecznej do końca lipca br. ma się przenieść do przybudówki Ratusza. Jego obecna siedziba, budynek przy ul. 1 Maja, zostanie przeznaczony do sprzedaży lub dzierżawy. To jednak nie koniec zmian dotyczących siedzib jeleniogórskich wydziałów. Część z nich przeprowadzi się do wyremontowanych pomieszczeń przy ul. Ptasiej.

O planowanych przeprowadzkach wydziałów jeleniogórskiego urzędu mówi się już od dwóch miesięcy i wszystko wskazuje na to, że przenosiny mogą potrwać do końca wakacji. Niebawem ruszy remont pomieszczeń budynku przy ulicy Ptasiej przejętego w ramach rozliczeń z firmą Draexlmaier. Tu początkowo planowano przenieść Wydział Edukacji i Polityki Społecznej. Obecnie tę koncepcję zmieniono.

- Według obecnych ustaleń, które mogą jeszcze ulec zmianie, ponieważ cały czas analizujemy możliwość ulokowania poszczególnych wydziałów, Wydział Edukacji i Polityki Społecznej zostanie przeniesiony do przybudówki Ratusza. Najpóźniej przeprowadzka ma nastąpić w lipcu, podobnie jak przenosiny Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Zarówno budynek przy ul. 1 Maja, jak i przy Al. Wojska Polskiego, gdzie mieści się wydział środowiska, zostaną przeznaczone pod inną działalność niż miejska. Być może będzie to sprzedaż, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach ponieważ cały czas analizowane są różne rozwiązania, a jednym z nich jest np. zamiana nieruchomości - mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W budynku przy ul. Ptasiej ma powstać m.in. duże pomieszczenie do przyjmowania mieszkańców w różnych sprawach, które dzięki bliskości poszczególnych wydziałów mogłyby być załatwione „od ręki”.

Według władz miasta, zmiany przyniosą oszczędności i zwiększą tempo załatwiania spraw, a mieszkańcom skrócą czas oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Gość 10-06-2011 9:08
a porozrzucać całkiem to wszystko po całym powiecie jeleniogórskim i będzie petent ganiał całymi dniami żeby cokolwiek załatwić ,ot myślenie durnowatych urzędasów.
~uzej 10-06-2011 10:08
Gość oszołomek
~aaa 10-06-2011 10:31
Z historycznego punktu widzenia to jednak budynek ratusza jest "przybudówką".
ebee 10-06-2011 10:59
Kiedyś powstała moim zdaniem słuszna koncepcja przeniesienia kluczowych urzędów miasta do budynkow przy ulicy Grunwaldzkiej na terenie byłej Szkoły Radiotechnicznej. Szkoda, że obecna władza z Panem Zawiłą i Panią Czernow wprowadzaja moim zdaniem nieprzemyślane koncepcje i pakuja za kolsalne pieniądze urzędy do ciasnego centrum ? Domniemywam, że chodzi tu o własna wygodę. Nikt natomiast nie myśli o pretencie, który ma i przy obecnym pomyśle będzie miał utrudniony dostęp do urzędu. Pozdrawiam, EBEE
~jelgor 10-06-2011 12:14
Wydział Ochrony Środowiska przeciez JUŻ jest przeniesiony :))))) Redaktorzy - macie spóźnione informacje !!!!
~z_jeleniej 10-06-2011 13:25
Wszędzie sprawy urzędowe załatwia się w centrum miasta i nie rozumiem skąd o pomysłów przeniesienia urzędów na Grunwaldzką żałuje ebee, tam to dopiero byłyby wędrówki. Uważam, że zgrupowanie urzędów miasta blisko siebie jest koniecznością. Jeszcze zadziwia mnie umieszczenie Urzędu Paszportowego w baraku, w którym po wejściu czuć toaletę.
ebee 10-06-2011 14:24
Do : z jeleniej" A czy w jeleniogorskim centrum urzędy sa skupione w jednym miejscu ? Przecież do Grunwadzkiej dojdziesz z Centrum w 10 minut. No i idealne pod urzędy obiekty stoja nie uzywane i niszczeją. Tak się składa, ze ktoś z mojej rodziny pracuje w urzędzie. Przez 20 lat przeprowadzał sie ze swoim wydziałem 8 razy. Czy to normalne i czy nas na to stać ?To moje podstawowe pytania. Zwłaszcza, że przeprowadzki nie sa tanie, a pieniędzy przecież ciągle brakuje. Pozdrawiam, EBEE
~ 10-06-2011 15:24
niech te zmiany już nastąpią.........zapomnijmy o tym i pomyślmy o nowym......nie bójmy sie zmian.....będzie napewno lepiej !
~roco 10-06-2011 15:54
widzialem mgle czuc bylo hel....
~az 10-06-2011 18:17
ebee - popieram
~ja 10-06-2011 18:38
genialne zdjęcia
~............ 10-06-2011 19:39
ebee, a ja się nie zgadzam, aby urzędy były na zadupiu w jednostce pod jeleniami!! Myślisz tylko o sobie, a co z nie zmotoryzowanymi??? Wystarczy już urzędu dla bezrobotnych przy szkółce karkonoskiej, inne niech będą dla mieszkańców w centrum, dokąd każdy ma mniej więcej tak samo daleko, bo i z zabobrza i z Sobieszowa i z Cieplic czy Maciejowej taka sama droga i dobry dojazd komunikacją miejską, a nie każdy ma samochód, jak Ty. Nie zmotoryzowani to też ludzie i mają swoje sprawy do załatwienia! Pozdrawiam, ............ PS, inna sprawa, że wszystkie pisma, trafiające do różnych wydziałów, i tak trzeba zanosić na plac Ratuszowy, więc te przenosiny i tak nic nie ułatwią dla mieszkańców...
~aaa.....aaa 10-06-2011 22:23
Ciekawe czy pomysleli o parkingach Nie każdy może chodzić po 10 min.z wydziału do wydziału

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group