Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6300
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka przeprowadzka wydziałów urzędu

Piątek, 10 czerwca 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wielka przeprowadzka wydziałów urzędu
Fot. Angela
Jeleniogórski Wydział Edukacji i Polityki Społecznej do końca lipca br. ma się przenieść do przybudówki Ratusza. Jego obecna siedziba, budynek przy ul. 1 Maja, zostanie przeznaczony do sprzedaży lub dzierżawy. To jednak nie koniec zmian dotyczących siedzib jeleniogórskich wydziałów. Część z nich przeprowadzi się do wyremontowanych pomieszczeń przy ul. Ptasiej.

O planowanych przeprowadzkach wydziałów jeleniogórskiego urzędu mówi się już od dwóch miesięcy i wszystko wskazuje na to, że przenosiny mogą potrwać do końca wakacji. Niebawem ruszy remont pomieszczeń budynku przy ulicy Ptasiej przejętego w ramach rozliczeń z firmą Draexlmaier. Tu początkowo planowano przenieść Wydział Edukacji i Polityki Społecznej. Obecnie tę koncepcję zmieniono.

- Według obecnych ustaleń, które mogą jeszcze ulec zmianie, ponieważ cały czas analizujemy możliwość ulokowania poszczególnych wydziałów, Wydział Edukacji i Polityki Społecznej zostanie przeniesiony do przybudówki Ratusza. Najpóźniej przeprowadzka ma nastąpić w lipcu, podobnie jak przenosiny Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Zarówno budynek przy ul. 1 Maja, jak i przy Al. Wojska Polskiego, gdzie mieści się wydział środowiska, zostaną przeznaczone pod inną działalność niż miejska. Być może będzie to sprzedaż, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach ponieważ cały czas analizowane są różne rozwiązania, a jednym z nich jest np. zamiana nieruchomości - mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W budynku przy ul. Ptasiej ma powstać m.in. duże pomieszczenie do przyjmowania mieszkańców w różnych sprawach, które dzięki bliskości poszczególnych wydziałów mogłyby być załatwione „od ręki”.

Według władz miasta, zmiany przyniosą oszczędności i zwiększą tempo załatwiania spraw, a mieszkańcom skrócą czas oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group