Jelenia Góra/region: Wielka kolarska impreza z Mają Włoszczowską już za nami! (foto)

Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 13:34
Aktualizacja: 13:35
Autor: Angela
81 zawodników w wieku od 6 do 12 lat oraz 10 dorosłych osób w sobotę (16.06) wystartowało w II Międzyszkolnych Zawodach w Kolarstwie Górskim ,,Góral 2012” w Cieplicach. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 w Jeleniej Górze oraz Uczniowski Klub Sportowy „Kopernikus”.

W zawodach udział wzięły dzieci nie tylko z Jeleniej Góry, ale także z Wrocławia, Bolkowa i Bolesławca. Gościem specjalnym imprezy, ku wielkiej radości dzieciaków, była Maja Włoszczowska. Zawodnicy wystartowali o godzinie 10.00 spod Kościoła Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze –Cieplicach przy ulicy PCK 23.

W kategorii klas ,,O” pierwsze miejsce zdobyli Joanna Ochman (dziewczynki) i Artur Bajer (kat. chłopcy). II miejsce przypadło Julii Łukaszewicz i Adamowi Kasprzykowi, a trzecie Laurze Hutnik i Alanowi Skalskiemu.

W kategorii klas ,,1” zwyciężyli: Marcelina Kulas i Paweł Judka. II miejsce wywalczyli Julia Nowicka i Oskar Krassowski, a trzecie Natalia Gajda.

Wśród uczestników z klas ,,2” niepokonani okazali się Julia Kasprzyk i Jakub Bednarek. II miejsce zajęli Viktoria Pietrowska i Mikołaj Pietrowski, a trzecie Angelika Krynicka i Szymon Zalewski.

W klasach trzecich wystartowali sami chłopcy i jako pierwsi do mety dojechali: Michał Józefowicz, Bartosz Mazur i Jacek Wikar.

W klasach,,4” zwyciężyli: Weronika Małecka i Kamil Zaremba, drudzy byli: Laura Tlałka i Mateusz Karaś, a na trzecim miejscu na podium stanęli: Alicja Wilib (SP6) i Dominika Stadler oraz Łukasz Krzywicki.

Wśród klas ,,5” wygrali Julia Krawiec i Marcel Korzekwa, na drugim miejscu byli Alicja Żukowska i Krzysztof Czubak, a na trzecim Weronika Topolewska.

Paulina Kolej i Maciej Dzius to natomiast zwycięzcy w kategorii klas szóstych, którzy pokonali Weronikę Dziurę i Mikołaja Machtelewskiego. Trzecie miejsce wywalczyli Oliwia i Lewicka i Robert Łaskawiec.

Na starcie nie zabrakło również rodziców. Pierwsze miejsce zajęli: Martyna Krzywicka i Damian Malik, za nimi do mety dojechali: Daria Bajer i Maciej Kaczmarek. Trzecie miejsce wywalczyli: Elwira Grzywa i Artur Machtelewski.

Uczestnikom i organizatorom gratulujemy!