Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2729
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka gra młodych ludzi

Środa, 9 kwietnia 2008, 15:51
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2008, 7:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka gra młodych ludzi
Fot. TEJO
Dwadzieścia jeden grup teatralnych nie tylko z regionu bierze udział w trwającym właśnie VIII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych w Osiedlowym Domu Kultury. Stawką jest udział w ogólnopolskim przeglądzie „Dziatwa” w Łodzi. Wrażeń nie brakuje.

Na scenie wiele emocji i godnych polecenia profesjonalnym teatrom występów. Wszystko bez waśni i kłótni. Młodzi „gwiazdorzy” podbijają serca publiczności, która gorąco ich oklaskuje. Na razie nagrodą jest możliwość występu. Każdy ma jednak nadzieję na zwycięstwo i pokazanie swojego dorobku w Łodzi.

- Dla niektórych to debiut na scenie. Było sporo tremy, ale dzieci są wspaniałe i poradziły sobie znakomicie – mówiła po występie Katarzyna Mackiewicz, opiekunka Grupy Teatralnej „Epidemia” z Jeleniej Góry. Zespół wystawił sztukę „Tacy jesteśmy, czyli sceny z życia nastolatków”.

Ale prawdziwą furorę zrobił spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu grupy „Trele Morele” z Boguszowa-Gorc. Doskonałe zgranie młodych aktorów z odpowiednio dobraną muzyką, komizm sceniczny, którym rozbawiali najmłodszą publiczność. Ciekawa choreografia. Zasłużone brawa zebrał Lucjan Przygodzki, odtwórca głównej roli, a opiekunka Katarzyna Banaś dziękowała za gratulacje.

Wielką sztuką powiało ze sceny podczas występu Teatru „Burza” z Kamiennej Góry. Sztuka „Krzesłoświat” to pełen aluzji i symboli problemów współczesnego świata dramat po części pantomimiczny z ograniczoną do minimum scenografią. Aktorzy ożywiają krzesła nadając im nowe znaczenie bardzo ekspresyjną grą.

Przed południem wystąpili ponadto młodzi ludzie ze Starej Kamienicy („Moda na ekologię”), Teatr Przyjazny ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Jeleniej Góry („Zagryziakowie”), Teatr Naszej Klasy z Karpacza „O dwunastu miesiącach” oraz Teatr Kamfora z Gimnazjum nr 1 („Dziady uczniowskie”).

Przed jurorami i publicznością oraz młodymi wykonawcami jeszcze dwa dni przygody z teatrem i ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy. Wyniki forum poznamy w sobotę. Przedstawienia zaczynają się od godz. 9 45 w ODK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group