Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3276
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiele się działo na zimowisku w MDK

Sobota, 1 marca 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: Org
Jelenia Góra: Wiele się działo na zimowisku w MDK
Fot. Organizator
Wiele ciekawych propozycji przygotował Młodzieżowy Dom Kultury dla 55 uczestników II turnusu zimowiska. Oprócz gier i zabaw sportowych integrujących dzieci organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe i aktywne zajęcia manualne, wymagające myślenia, wyobraźni oraz zajęcia edukacyjne.

Wszystkie grupy uczestniczyły w warsztatach Lego, kształtujących i rozwijających wyobraźnię oraz zdolności konstrukcyjne. Tematyka warsztatów dotycząca obiektów użyteczności publicznej przygotowana została przez Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze.

Edukacyjne walory miała również wycieczka do Trzcińska, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników. W gościnnej „Słodkiej Chatce” pod okiem samego szefa – Mariusz Goetza uczestnicy poznali od kuchni, jak przygotowuje się i wypieka pierniki, jak się je zdobi by wyglądały dokładnie tak, jak smakują. Każde dziecko miało okazję własnoręcznie uformować, ozdobić i upiec piernik. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie, natomiast resztę dnia wszyscy spędzili „na słodko”.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów była wyprawa do Muzeum Karkonoskiego, w którym dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych: „Maska karnawałowa” (I turnus) oraz „Serce z tkanin” (II turnus). Pracownicy muzeum w formie prezentacji multimedialnej zapoznali dzieci z tradycjami karnawału, a w części praktycznej uczestnicy samodzielnie wykonali maskę karnawałową. Przy okazji drugiej wizyty dzieci zwiedziły wystawę stałą związaną z rozwojem tkactwa, prezentacją narzędzi tkackich i materiałów. Podczas warsztatu uczestnicy zapoznali się z nowymi technikami plastycznymi oraz wykonali pamiątkowe serce z tkanin.

Dopełnieniem atrakcji związanych z aktywnością ruchową były zajęcia capoeiry, prowadzone przez instruktora Dawida Kunysza. W trakcie zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym, dzieci uczyły się kreatywności, piękna i płynności ruchu, muzyki, elementów języka portugalskiego oraz przyjaźni do drugiego człowieka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group