Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 5776
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Większość przeciw powiększeniu KPN–u

Piątek, 10 grudnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: Większość przeciw powiększeniu KPN–u
Fot. KPN
Znamy już wyniki konsultacji społecznych dotyczących ewentualnego powiększeniu obszaru Karkonoskiego Parku Narodowego. Większość biorących w nich udział mieszkańców Piechowic opowiedziało się przeciw takiemu rozwiązaniu.

Do 8 listopada do Urzędu Miasta w Piechowicach wpłynęło łącznie 397 formularzy konsultacyjnych. Za powiększeniem obszaru KPN opowiedziało się 68 osób. Przeciw było 311. 18 formularzy nie spełniało wymogów formalnych.

Wśród zwolenników poszerzenia parku najczęściej podawanymi argumentami były: ochrona przyrody, sprzeciw przeciwko dewastacyjnej wycince drzew i pozytywny wpływ KPN na rozwój turystyki. W głosach przeciw dominowała obawa o brak możliwości wejścia do lasu w celu pozyskiwania runa leśnego oraz o ograniczenie swobody poruszania się pieszo oraz z psem, a także uprawiania sportu.

Swoje stanowisko podczas konsultacji wyraził także Polski Związek Alpinizmu, który jest przeciwny włączeniu w granice KPN obiektów skalnych wykorzystywanych przez wspinaczy do uprawiania sportu i turystyki. Z kolei Zachodniosudeckie Towarzystwo Przyrodnicze wyraziło poparcie dla inicjatywy objęcia ochroną wskazanych w konsultacjach obszarów cechujących się występowaniem cennych zbiorowisk roślin chronionych.

Przypomnijmy. Obszary, o które miałby być powiększony KPN leżą w pobliżu Michałowic. To Cicha Dolina i okolice, Dolina Szklarki i Kamiennej, obszar pod Śnieżnymi Kotłami. W konsultacjach społecznych, mogli brać udział wyłącznie mieszkańcy Piechowic. Miały one charakter opiniodawczy, a ich wynik nie ma charakteru wiążącego. Teraz tematem powiększenia obszaru KPN zajmie się Rada Miejska Piechowic.

Twoja reakcja na artykuł?

29
55%
Cieszy
11
21%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
13%
Złości
4
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group