Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13500
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Wiedzą wiele o krajach niemieckojęzycznych

Czwartek, 29 marca 2018, 12:27
Autor: WAC
Podgórzyn: Wiedzą wiele o krajach niemieckojęzycznych
Fot. Użyczone
W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV–VII z ośmiu szkół.

Czteroosobowe reprezentacje wystawiły: SP nr 8 z Jeleniej Góry, SP nr 2 z Jeleniej Góry, SP z Miłkowa, SP z Sosnówki, SP ze Ścięgien, SP z Czernicy oraz SP nr 1 z Kowar i SP z Podgórzyna. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinie – m.in. podawali informacje geograficzne, fakty historyczne, identyfikowali znane postacie, zabytki oraz miasta, dopasowywali znane marki producentów do krajów. Oprócz tego rozpoznawali ze słuchu utwory muzyki klasycznej.

Poziom współzawodnictwa był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i dyplom, a dla zwycięzców przewidziano dodatkowe nagrody: powerbanki, słuchawki, głośniki, bilety wstępu, mapy Niemiec, artykuły piśmiennicze i, oczywiście, puchar za zdobycie pierwszego miejsca.

Zakup nagród i poczęstunek były możliwe dzięki wsparciu sponsorów, którym organizatorki konkursu - Ewa Romaniak i Edyta Ziemba - bardzo dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group