Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7040
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiedza kluczem do przyszłości

Wtorek, 11 maja 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wiedza kluczem do przyszłości
Fot. TEJO
Rzemieślnicy, samorządowcy, wykładowcy i inne osoby spotkały się wczoraj na konferencji podsumowującej projekt pod tytułem „Z wiedzą przyszłość”. Wzięło w nim udział w sumie 120 osób.

- Najtrudniejszym był etap poszukiwania beneficjentów. Obowiązywały nas bowiem dosyć ostre kryteria. Zmuszały one do bardzo intensywnych działań, aby osiągnąć założoną w projekcie grupę czterdziestu menedżerów i osiemdziesięciu pracowników – mówi Adam Czajkowski, dyrektor biura Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze.

- Musiały to być osoby związane z przedsiębiorstwami z branży obróbki metali, znajdujące się na terenie Euroregionu Nysa, oczywiście po polskiej części, które na dodatek należą do sektora małych i średnich firm. Jeżeli chodzi o samych pracowników to w projekcie mogli uczestniczyć ludzie w wieku ponad pięćdziesięciu lat, ewentualnie zamieszkujący obszary wiejskie lub nie mający wykształcenia średniego.

Projekt prowadzony był dwutorowo. Jedna część przeznaczona była dla menadżerów, druga – dla pracowników. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt generalnie dotyczył zwiększenia motywacji pracodawców, ale i ich pracowników do uczestnictwa w różnych formach doskonalenia zawodowego i kształcenia. Po prostu miał na celu zmotywowanie ludzi do zdobywania nowych i zwiększania kwalifikacji, aby być konkurencyjnym na rynku pracy.
W jego ramach odbyły się seminaria. Uczestnikom przekazano także mnóstwo innych użytecznych informacji.

Projekt realizowany był przez Fundację Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Zgorzelcu oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group