Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5449
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczór z “Perfectum” w rytmie reggae w ODK

Czwartek, 5 listopada 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wieczór z “Perfectum” w rytmie reggae w ODK
Fot. Archiwum ODK
W poniedziałek (9.11) o godz. 17.00 w kawiarni “Muza” w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego 12) wystąpi zespół “Perfectum”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można przeboje muzyki reggae we własnej aranżacji zespołu. Gościem specjalnym będzie znany śpiewak Jerzy Rynkiewicz. Wstęp wolny.

Zespół “Perfectum” od kilku lat wykonuje przeboje w stylu muzyki rock, pop, a aktualnie reggae. Wielogłosowe aranżacje znanych przebojów są interpretowane przez czynnych i emerytowanych nauczycieli. Kierownikiem artystycznym zespołu jest emerytowana nauczycielka muzyki Alfreda Rękowska.

Jerzy Rynkiewicz - tenor, w latach 1975-92 solista Teatru Wielkiego w Łodzi, znany m.in. z wykonań pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, od roku 1992 na emigracji w Niemczech. Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, a następnie solista tamtejszego Teatru Wielkiego, gdzie występował w operach, operetkach i musicalach. Szczególnie wyspecjalizował się w operach bel canta - Mozarta, Rossiniego, Donizettiego. Szerszej publiczności znany jest z wykonań takich pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu jak Chabry z poligonu, Wiadomo żołnierz, List z Berlina. W roku 1992 wyemigrował do Niemiec, gdzie występuje w Teatrze Muzycznym w Osnabrück.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group