Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10934
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczór włoski w Zdrojowym Teatrze Animacji

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 7:19
Aktualizacja: 7:21
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wieczór włoski w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Organizatora
W czwartek (7.04) o godz. 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji, w ramach cyklu “Zdrojowe Czwartki z Filharmonią w Zdrojowym Teatrze Zdrojowym”, odbędzie się koncert pt. “Wieczór włoski” z udziałem Dominiki Zamary, znakomitej polskiej sopranistki mieszkającej na co dzień we Włoszech. Przy fortepianie zasiądzie Mateusz Rożek. Cena biletu: 20 zł.

W programie: Giovanni Battista Pergolesi – aria “Stizzoso mio stizzoso” z opery “La Serva Padrona”, aria “A Serpina penserete” z opery “La Serva Padrona”, Wolfgang Amadeus Mozart – aria “Vedral carino” z opery “Don Giovanni”, aria “Batti, batti o bel Masetto” z opery “Don Giovanni”, Fryderyk Chopin – Polonez c-moll op. 40 nr 2, Gioacchino Rossini – aria “Una voce poco fa” z opery “Il Barbiere di Siviglia”, Vincenzo Bellini – aria “Casta Diva” z opery “Norma”, Bedřich Smetana – Szkice op. 4 (fragmenty), Franz Lehar – “Usta milczą dusza śpiewa” z operetki “Wesoła wdówka”, Eduardo di Capua – “O sole mio” oraz Georges Bizet – “Habanera” z opery “Carmen”.

Dominika Zamara (ur. 11 sierpnia 1981 roku we Wrocławiu) - polska śpiewaczka operowa, laureatka międzynarodowych nagród, zaczęła grać na fortepianie w wieku siedmiu lat. W roku 2005 otrzymała stypendium od rządu włoskiego na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Występuje na scenach najsłynniejszych teatrów operowych w Europie (Niemczech, Polsce, Włoszech, Anglii i Szwajcarii) i Stanach Zjednoczonych. Jej piękny sopranowy głos wzbudza zachwyt nie tylko miłośników muzyki klasycznej. We Włoszech, ojczyźnie opery, w ciągu kilku lat udało jej się zrobić spektakularną karierę. W 2008 odbyła tournée po Francji podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej wraz z wybitnym wirtuozem, organistą Fabrice Pitroise.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group