Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Więcej na sprzęt dla OSP

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 11 lipca 2019, 9:13
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2019, 6:29
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu jeleniogórskiego wzięli udział w spotkaniu informacyjnym w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego. W jego trakcie strażacy – ochotnicy uzyskali informacje na temat naboru ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu do nowego Programu Priorytetowego pn. „Mały Strażak”.

Celem tego programu jest doposażenie jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii poprzez uzyskanie dofinansowania na zakup specjalistycznego sprzętu służącego zapobieganiu, likwidacji lub ograniczeniu skutków zagrożeń i poważnych awarii oraz wyposażeniu w specjalistyczną odzież ochronną.

Wielkość dofinansowania ze środków WFOŚiGW, o jakie mogą się ubiegać jednostki OSP wynosi do 90 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dotacji to 20 tysięcy złotych. Wnioski zainteresowane jednostki OSP mogą składać do 31 lipca.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group