Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6164
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Widowisko o Zmartwychwstaniu w Domu Pogodnej Jesieni

Środa, 27 marca 2013, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Manu
Jelenia Góra: Widowisko o Zmartwychwstaniu w Domu Pogodnej Jesieni
Fot. SM
Przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, wczoraj (26. marca), uczniowie jeleniogórskiego Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”, gdzie przedstawili „Opowieść o Zmartwychwstaniu Pańskim”.

Seniorów w świąteczny nastrój wprowadzili właśnie młodzi ludzie. Przygotowali na tę okazję i wystawili pantomimę o stworzeniu świata oraz śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. – Śmiercią na krzyżu Jezus umożliwił nam otrzymanie przebaczenia i ponowne nawiązanie społeczności z Bogiem, zaspokajając tym samym naszą najgłębszą potrzebę – zaznacza pomysłodawca przedstawienia Piotr Grosman.

Nieliczne rekwizyty zyskały tu znaczenie symboliczne, a kostiumy łączyły stylizację ze współczesnym ubiorem. Występujący w tym przedstawieniu uczniowie ćwiczyli poszczególne sceny kilka razy w tygodniu. - Każdy z nas jest bardzo zainteresowany swoją rolą i chce wypaść jak najlepiej – mówi szóstoklasista Cyprian Soroczuk, który w inscenizacji odtwarza postać Chrystusa.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej byli wzruszeni do łez opowieścią o ofierze i odkupieniu, a brawom nie było końca, co świadczy o radości i refleksji. - Dziękujemy z całego serca za bezinteresowny występ – powiedziała dyrektorka „Pogodnej Jesieni” Renata Chmielewska. I jednocześnie podkreśliła jak bardzo ważne jest pielęgnowanie tradycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group