Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9798
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Widoki z wieży na Wrzesień Jeleniogórski’11

Wtorek, 22 czerwca 2010, 9:42
Aktualizacja: 9:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Widoki z wieży na Wrzesień Jeleniogórski’11
Fot. TEJO
Do drugiego lipca oferenci mają czas na przystąpienie do drugiego przetargu na modernizację wieży widokowej przy ulicy Jasnej. Pierwszy z nich został unieważniony. Taras widokowy wieży będzie gotowy na przyszłoroczne święto miasta.

Pierwszy przetarg unieważniono. Powód: niekompletne dokumenty i zbyt wygórowane ceny. – Dlatego rozpisaliśmy kolejny przetarg, którego rozstrzygniecie planujemy w lipcu Jest to małe zadanie, które będzie realizowane w cyklu dwuletnim, nie ma więc obaw o jego terminowe zakończenie - mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Dzisiaj stan wieży oceniany jest jako dostateczny. W ramach modernizacji wymienione zostaną m.in. zużyte i spróchniałe drewniane stropy oraz drewniana konstrukcja wzmacniająca górną część ośmiobocznej wieży. Uzupełniane zostaną braki kamiennych lub ceglanych części ścian wewnątrz obiektu, a całość zostanie oświetlona. W środku będą też wykonane schody, którymi goście wejdą na taras widokowy. Zejdą dobudowanymi schodami zewnętrznymi.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, niedowidzących.
- Na tarasie widokowym będzie wykonana plansza dotykowa, dzięki której osoby niewidome będą mogły odczytać to, co mogą zobaczyć z tarasu osoby dobrze widzące. W zależności od tego, w którym kierunkuniepełnosprawni staną będą mogli odczytać palcami widok roztaczający się przed nimi – mówi Mirosława Dzika.

Modernizacja i adaptacja wieży zamkowej przy ulicy Jasnej jest realizowana w ramach projektu partnerskiego, którego liderem jest Świeradów Zdrój, odpowiedzialny za prowadzenia całej dokumentacji projektu oraz jego rozliczanie. Projekt „Zobaczyć krajobraz – dotknąć przeszłość – wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie – Modernizacja i adaptacja wieży zamkowej” został dofinansowywany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

Wieża mierzy około 24,60 m i ma powierzchni użytkowej około 66,22m kw. Pochodzi z XIV wieku. Obecnie dla zadania dotyczącego modernizacji i adaptacji wieży został już wybrany inżynier kontraktu. Przygotowana jest też cała dokumentacja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1770
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group