Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2594
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Widłami na mundurowych – policja użyła broni

Poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 9:02
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO/mar
Postrzałem w nogę i perspektywą 10 lat w więzieniu przypłacił 53–letni mieszkaniec Wojcieszowa atak furii i agresji wobec mundurowych, których podczas interwencji poszczuł psem i zaatakował widłami. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Póki co, agresor trafił do szpitala.

Złotoryjscy policjanci zostali wezwani na interwencję do Wojcieszowa. Według relacji zgłaszającego syna wynikało, że pijany ojciec pobił mamę. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi skierował na miejsce funkcjonariuszy. Pobita kobieta zeznała, że mąż pił od dwóch dni i stawał się coraz bardziej agresywny.

Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie. Spuścił na policjantów psy, a w pewnym momencie zaatakował jednego z nich, uderzając go widłami w klatkę piersiową.

Tylko dzięki temu, że funkcjonariusz miał kamizelkę kuloodporną, nie doznał poważniejszych obrażeń. Pomimo kilkukrotnego wezwania napastnika do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, ten nie reagował. Nie zareagował również na strzały ostrzegawcze oddane przez funkcjonariuszy. Zaatakował widłami po raz kolejny policjantów. Jeden z funkcjonariuszy nie mając wyjścia oddał strzał w kierunku mężczyzny.

Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, opatrując mu nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło 53-latka do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz, za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group