Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8579
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wichura narobiła wiele szkód w regionie (aktualizacja)

Sobota, 10 stycznia 2015, 8:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 10:42
Autor: Mea
Region: Wichura narobiła wiele szkód w regionie  (aktualizacja)
Fot. Czytelnik
Połamane drzewa, pozrywane dachy, a także drzewo, które spadło na jadące BMW i pociąg, który uderzył w drzewo leżące na torach – to część ze zdarzeń, które miały miejsce głównie wczoraj (09.01) w powiecie jeleniogórskim. – Nikt nie ucierpiał – poinformował Robert Łopata, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jak informują Koleje Dolnośląskie, wczoraj ok. godz. 11:00 pomiędzy Górzyńcem i Piechowicami pociąg Kolei Dolnośląskich „Chybotek” wjechał w leżące na torach drzewo. Doszło do uszkodzenia pojazdu i szlak został zamknięty. Jest to kolejny w ciągu trzech tygodni przypadek zamknięcia szlaku z powodu drzewa na torach. Koleje uruchomiły w zamian pociągu autobus na odcinku Jelenia Góra-Szklarska Poręba.

Wczoraj przed godz. 18.00 na BMW jadące ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze przewróciło się drzewo. - Zdarzenie miało miejsce naprzeciwko budynku Jelfy. Jeden pas drogi był wyłączony z ruchu. Nikomu nic się nie stało. Strażacy usunęli drzewo z jezdni – informował dyżurny.

Przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze ok. godz. 19.00 silny podmuch wiatru porwał dwie wiaty i przeniósł na jezdnię oraz przewrócił 20 metrów betonowego ogrodzenia i latarnię uliczną. – Droga była nieprzejezdna ok. godzinę. Uszkodzona została również napowietrzna linia oświetlenia – mówił Robert Łopata.

Z targowiska przy ul Lubańskiej ok. godz. 16.00 wichura porwała blaszaną budę i przeniosła na jezdnię. Droga była nieprzejezdna. Strażacy usunęli metalowe elementy.

Przy ul. Obrońców Pokoju ok. godz. 21.00 plandeka ze szkoły „Mechanik” zawisła na przewodach telekomunikacyjnych. A w Podgórzynie przy ul. Ogrodowej ok. godz. 21.00 wiatr zerwał 10 m kw. blachy z dachu szopy.

- W Dziwiszowie po godz. 18.00. wiatr poderwał 12 m kw. blachy z dachu stodoły. a w Piechowicach ok. godz. 19.00 przy ul. Mickiewicza wiatr poderwał kilkanaście metrów dachu - wyliczał strażak. - Z kolei w Jeżowie Sudeckim ok. godz. 22.00 przy ul. Ogrodowej drzewo pochylało się mocno nad garażem i trzeba było je wyciąć - dodał.

Drzewa blokowały wczoraj pasy jedni m.in. w Jeleniej Górze ok. godz. 17.00 na ul. Sobieskiego, w Mniszkowie po godz. 17.20, w Kowarach ok. godz. 19.00 na ul. Karkonoskiej, w Sosnówce również ok. godz. 19.00 na ul. Muflonowej, w Piechowicach ok. godz. 21.00 na ul. Zawadzkiego, w Kowarach przed północą na ul. Polnej oraz dzisiaj w Szklarskiej Porębie ok. godz. 1.00 w okolicy Zakrętu Śmierci. Złamane konary wisiały wczoraj nad jezdnią na ul. Wojska Polskiego w Mysłakowicach oraz na ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. Usunęli je strażacy.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group