Czytających: 10939

Jelenia Góra: Wicelider potwierdził wyższość

Poniedziałek, 17 maja 2021, 13:01
Aktualizacja: 13:18
Starcie drugiej z trzecią ekipą IV ligi (gr. zachodniej) potwierdziło, że Karkonosze są głównym rywalem rezerw Chrobrego Głogów w walce o mecz barażowy ze zwycięzcą grupy wschodniej. Podopieczni Ołeksandra Szeweluchina pokonali Spartę Rudna 4:1.

Przed tygodniem Sparta rozbiła Apis Jędrzychowice 11:1, a w minioną środę w zaległym meczu zremisowała w Leśnej z Włókniarzem 2:2. Pozwoliło to ekipie z powiatu lubińskiego awansować na podium, więc przy Złotniczej kibice mogli być świadkami hitu 26. kolejki. Choć frekwencja na trybunach nie robiła wrażenia, to wierni fani biało-niebieskich mieli powody do radości.

Dopiero w doliczonym czasie gry prowadzenie gospodarzom dał Oskar Giziński, więc do szatni oba zespoły schodziły w odmiennych nastrojach. W 56. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Czerwiński, ale w kolejnej akcji gola kontaktowego zdobyli goście, za sprawą Wojciecha Konefała. W 75. minucie Czerwiński ponownie wpisał się na listę strzelców, więc miejscowi odetchnęli z ulgą, a wynik na 4:1 ustalił w 87. minucie Michał Wawrzyniak.

Karkonosze Jelenia Góra - Sparta Rudna 4:1 (1:0)

Karkonosze: Błaszkiewicz - Niemienionek, Lekszycki (76' Ranecki), Kuźniewski (62' Bębenek), Czerwiński (82' Sołtysiak), Wawrzyniak, Sutor, Młodziński (57' Gargas), Kocot, Giziński (67' Siudak), Kulchawy (78' Denis).
Sparta: Wierzchowski - Malawski, D. Książek, Walasek, Konefał (80' Janczak), Kochman, Walczak (46' Siwak), Świdwa, Sygnatowicz (87' K. Książek), Stachów (60' Tkacz), Bania.

Już w najbliższą środę (19.05) o godz. 18:00 kolejny mecz biało-niebieskich - tym razem zagrają w Złotoryi z miejscowym Górnikiem.