Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2553
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiaty przystankowe celem wandali

Niedziela, 26 czerwca 2011, 13:28
Aktualizacja: 13:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wiaty przystankowe celem wandali
Fot. Czytelnik
Dzisiejszej nocy nieznani sprawcy zdemolowali kolejną wiatę przystanku komunikacji miejskiej. Tym razem wybita została szyba w przystanku przy ul. Wolności przy Małej Poczcie. Z czwartku na piątek wandale wyrwali metalowy kosz na śmieci, którym wybili szybę w oknie wystawowym przystanku przy ul. Sygietyńskiego. Za chuligańskie wybryki sprawcom grozi do pięciu lat więzienia.

Jak mówi Daniel Błażków, specjalista Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, od stycznia do czerwca br. wandale zniszczyli około 40 przystanków MZK. Uszkodzenia były różne, w zależności od kaprysu chuliganów: od pourywanych koszy na śmieci i powyginanych metalowych konstrukcji przystanków do połamanych ławek czy powybijanych okien wystawowych o wartości kilku tysięcy złotych. Większość sprawców udało się policji ująć i ukarać.

Obecnie miasto, do którego należą przystanki MZK, ogłosiło przetarg na tegoroczny remont i konserwacje wiat przystankowych. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wygra ta, która złożyła najtańszą ofertę. Jej nazwę i cenę, jaką zaproponowała za te usługi, poznamy w przyszłym tygodniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group