Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8280
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Weź sobie parking w… dzierżawę

Piątek, 20 listopada 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Ania
REGION: Weź sobie parking w… dzierżawę
Fot. Ania
Mieszkańcy ulicy Bocznej w Kowarach już wkrótce będą mieli możliwość wzięcia w dzierżawę miejsca parkingowego.

Trakt zostanie wyremontowany za 266 tysięcy złotych. Nową nawierzchnię wypełni kostka, jaką odzyskano z inwestycji wykonanych w innych części miasta. Nowością dla zmotoryzowanych ma być możliwość wydzierżawienia miejsca parkingowego.

Magistrat wydzieli ich 21. Jedno będzie kosztować około trzynastu, czternastu złotych miesięcznie. Jak mówi burmistrz Kowar, Mirosław Górecki jest to drobny eksperyment, który pokaże, czy w ten sposób uda się rozwiązać parkingowe kłopoty.

Zimą kowarzanie narzekają na firmę, która ma odśnieżać drogi, a ta z kolei tłumaczy, że nie jest w stanie wjechać tam, gdzie kierowcy zostawiają samochody na poboczu. Dzierżawa miejsc parkingowych ma ten problem zlikwidować.

Jeżeli „eksperyment” się powiedzie to podobne rozwiązania zostaną zastosowane na całym Osiedlu Górniczym oraz Wichrowej Równi w Kowarach.
– Cena dzierżawa nie będzie duża, bo wyniesie zaledwie kilkanaście złotych. Wbrew opinii przeciwników takiego rozwiązania nie jest to szukanie pieniędzy. – Nie zamierzamy pobierać za parkingi złotówkę dziennie i zarabiać na nich. Zależy nam jedynie na tym, żeby mieszkańcy dbali o te tereny – mówi Mirosław Górecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group