Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6073
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wesoło w mieście „Samych swoich”

Niedziela, 16 sierpnia 2009, 7:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 18:27
Autor: Ania
REGION: Wesoło w mieście „Samych swoich”
Fot. Ania
Tłumy gości przybyły do Lubomierza na 13. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych. Wielu liczyło na fotografię z ulubionym aktorem i autograf. Wyjątkową popularnością cieszyli się zwłaszcza Sylwester Maciejewski i Bogdan Kalus, znani jako Solejuk i Hadziuk z serialu „Ranczo”.

Prócz nich podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych zobaczyć można było Andrzeja Beja-Zaborskiego, Pawła Okońskiego. Tomasza Lulka, Ryszarda Kotysa i Violę Arlak. W tym roku swoje tablice pamiątkowe w Zaułku Filmowym odsłonili Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Marzena Kipiel-Sztuka oraz Adam Ferency. Wszystkie gwiazdy były oblegane przez fanów, którzy robili wszystko, żeby pokonać ochroniarzy i zdobyć autograf czy zrobić zdjęcie.

W ramach imprezy w Lubomierzu odbyło się wiele koncertów i zabaw, w tym „Słodka Bitwa o Miedzę czyli III Lubomierska Wojna Tortowa” oraz „Turniej Filmowcy kontra Swojaki o futerko, co nawet kota nie zostało.” Większość imprez odbywało się 13 minut po każdej godzinie, a symbolem tegorocznego festiwalu był czarny kot. Maskotki z jego podobizną wręczano gwiazdom, które odsłaniały swoje tablice pamiątkowe. W ten sposób podkreślono fakt, że miasto już XIII raz gości gwiazdy kina i telewizji.

Dopisała pogoda i gwiazdy więc nikomu już niczego nie brakowało. – To był niezwykle udany dzień. Udało mi się zamienić dwa zdania z Martą Lipińską i sfotografować z nią. Marzyłam o tym od lat. Bardzo się cieszę, że razem z rodziną znaleźliśmy czas, żeby tutaj przyjechać. – powiedziała Marta Kowalska z Poznania, która w sobotę festiwalową bawiła się w mieście „Samych Swoich”.

W niedzielę po ceremonii rozdania nagród wieczór uświetnią filharmonicy dolnośląscy. Jako soliści wystąpią: Jacek Wójcicki, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski oraz Robert Rozmus. Festiwal zwieńczy projekcja filmu laureata tegorocznej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group