Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10455
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wesoło w mieście „Samych swoich”

Niedziela, 16 sierpnia 2009, 7:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 18:27
Autor: Ania
REGION: Wesoło w mieście „Samych swoich”
Fot. Ania
Tłumy gości przybyły do Lubomierza na 13. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych. Wielu liczyło na fotografię z ulubionym aktorem i autograf. Wyjątkową popularnością cieszyli się zwłaszcza Sylwester Maciejewski i Bogdan Kalus, znani jako Solejuk i Hadziuk z serialu „Ranczo”.

Prócz nich podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych zobaczyć można było Andrzeja Beja-Zaborskiego, Pawła Okońskiego. Tomasza Lulka, Ryszarda Kotysa i Violę Arlak. W tym roku swoje tablice pamiątkowe w Zaułku Filmowym odsłonili Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Marzena Kipiel-Sztuka oraz Adam Ferency. Wszystkie gwiazdy były oblegane przez fanów, którzy robili wszystko, żeby pokonać ochroniarzy i zdobyć autograf czy zrobić zdjęcie.

W ramach imprezy w Lubomierzu odbyło się wiele koncertów i zabaw, w tym „Słodka Bitwa o Miedzę czyli III Lubomierska Wojna Tortowa” oraz „Turniej Filmowcy kontra Swojaki o futerko, co nawet kota nie zostało.” Większość imprez odbywało się 13 minut po każdej godzinie, a symbolem tegorocznego festiwalu był czarny kot. Maskotki z jego podobizną wręczano gwiazdom, które odsłaniały swoje tablice pamiątkowe. W ten sposób podkreślono fakt, że miasto już XIII raz gości gwiazdy kina i telewizji.

Dopisała pogoda i gwiazdy więc nikomu już niczego nie brakowało. – To był niezwykle udany dzień. Udało mi się zamienić dwa zdania z Martą Lipińską i sfotografować z nią. Marzyłam o tym od lat. Bardzo się cieszę, że razem z rodziną znaleźliśmy czas, żeby tutaj przyjechać. – powiedziała Marta Kowalska z Poznania, która w sobotę festiwalową bawiła się w mieście „Samych Swoich”.

W niedzielę po ceremonii rozdania nagród wieczór uświetnią filharmonicy dolnośląscy. Jako soliści wystąpią: Jacek Wójcicki, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski oraz Robert Rozmus. Festiwal zwieńczy projekcja filmu laureata tegorocznej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
673
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group