Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6700
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wesoło i edukacyjnie na pikniku integracyjnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 czerwca 2013, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 7:29
Autor: Mea
Fot. Mea
– Najważniejsza jest integracja i wymiana doświadczeń – mówili uczestnicy III Festynu Integracyjnego pod hasłem „Walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym". Impreza odbyła się wczoraj (15.06.) na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Podczas festynu prezentowało się 40 instytucji, służb i organizacji pozarządowych m.in. domy pomocy społecznej z Kowar, Sosnówki, Jeleniej Góry, Dom Dziecka „Dąbrówka”, Karkonoskie Stowarzyszenie „Nadzieja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Państwowa Inspekcja Pracy, Polski Związek Niewidomych, Powiatowy Urząd Pracy, Sanepid, Centrum Kształcenia Kadr, Spółdzielnia Usługowa „Piast”, harcerze ZHP, Fundacja S.O.S Codzienność, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pogotowie ratunkowe, straż miejska, policja.

- Festyn podzielony był na dwie części, pierwsza - artystyczna w muszli koncertowej i druga - podczas której różne instytucje prezentowały swój dorobek i dzieliły się swoim doświadczeniem z innymi, by pomóc osobom niepełnosprawnym oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym. Można było nauczyć się pierwszej pomocy, zbadać poziom cukru, zobaczyć ręcznie robione ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne, obrazy malowane przez przebywających w areszcie śledczym i uzyskać szereg informacji o działalności organizacji społecznych – mówił Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Karkonoski Klub Amazonek prezentował ręcznie robione ozdoby. – Prace zostały wykonane przez nasze zdolne koleżanki podczas warsztatów z arteterapii, co oznacza leczenie sztuką. Malujemy, haftujemy i to nam wiele radości – zaznaczyła Wanda Nowak, z Karkonoskiego Klubu Amazonek.
Pomysł organizacji festynu chwaliła przewodnicząca Amazonek. – Możemy pokazać innym, że istniejemy i zaproponować wsparcie osobom potrzebującym - dodała Agata Kluczyńska, przewodnicząca Karkonoskiego Klubu Amazonek.

W muszli koncertowej wystąpiły m.in. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Parasol”, z przedszkoli nr 14 i 10, zespoły taneczne Sport Dance, Ósemeczki, Junior Dance z SP nr 8, zespół taneczno-wokalny z Karkonoskiego Stowarzyszenia „Nadzieja” oraz zespoły „Karkonosze”, „Rudawianie”, „Pogodne Słowiki”, „Szklarki”, czy też Kabaret „Bella Mafia”.

- Dzieci pięknie śpiewały, festyn też mi się podobał. Jest to świetna inicjatywa i fajna zabawa. Oby więcej takich imprez – mówiła Sylwia Karnasiewicz z Jeleniej Góry.
Również harcerze przyłączyli się do festynu i bawili dzieci różnymi grami z czarodziejską chustą. – Bawiliśmy się chustą w kolory, w rekina, czy też z piłeczką. Już drugi rok wspieramy festyn, bo też chcemy pomagać innym, chociażby poprzez zabawę – powiedziała Dorota Rugała, drużynowa 41 Gromady Zuchowej Sprytne Niedźwiadki, z Hufca Karkonoskiego.

- Uświadamiamy ludziom, że pomoc i zainteresowanie ofiarowane drugiej osobie jest najważniejsze. Zachęcamy też do wstąpienia w harcerskie szeregi – dodała Wiktoria Pawlak, harcerka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~uczestniczka 16-06-2013 9:18
Wspomnieć należy o wspaniałym występie uczniów Szkoły Tańca Kurzaka. To był fantastyczny popis! DUUUUUUUże prawa.
~ 16-06-2013 11:02
Widzę,że nawet areszt śledczy się reklamuje i zaprasza w swoje progi na różne kółka zainteresowań. Trudno się dziwić, że przy takiej reklamie przestępczość rośnie :)
~Klara 16-06-2013 11:30
Dokładnie, akurat występ uczniów od Kurzaka widziałam, przepięknie, super były postaci z bajek wędrujące po placu oraz zjeżdżalnia dmuchana dla dzieciaków :)
~44 16-06-2013 11:52
i bezpłatna reklama zaczarowanego parasola przez Pana Rybarczyka- jak to jest z tym parasolem bedzie czy nie? bo pani nabór robi a my rodzice głupiejemy.....a tak ogólnie to swietnie pogoda dopisała i zabawa trwała było super brawo
~do 44 16-06-2013 12:43
Skoro Pani dyrektor robi nabór ,to przedszkole będzie czynne.Chyba że "ogłupieni" rodzice zapisali dzieci do wszystkich przedszkoli i nie będzie dla kogo pani dyr. otworzyć "zaczarowanego parasola."
~niepełnosprawny 16-06-2013 16:35
A co z niepełnosprawnymi umysłowo? Kiedy zrobicie dla nich festyn?
~Wild men 16-06-2013 19:27
Kogo tam nie było i dlaczego? Zastanówcie się nad tym.
HankaOdRumcajsa 16-06-2013 20:07
A gdzie był MOS Słoneczko? Oni też są zagrożeni wykluczeniem społecznym...
~do 44 16-06-2013 23:16
Pan Rybarczyk na równi reklamował wszystkie placówki. Szkoda że tego nie zauważono. Oj złośliwość ludzka nie zna granic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group