Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 11366
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wesoło i edukacyjnie na pikniku integracyjnym

Niedziela, 16 czerwca 2013, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 7:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wesoło i edukacyjnie na pikniku integracyjnym
Fot. Mea
– Najważniejsza jest integracja i wymiana doświadczeń – mówili uczestnicy III Festynu Integracyjnego pod hasłem „Walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym". Impreza odbyła się wczoraj (15.06.) na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Podczas festynu prezentowało się 40 instytucji, służb i organizacji pozarządowych m.in. domy pomocy społecznej z Kowar, Sosnówki, Jeleniej Góry, Dom Dziecka „Dąbrówka”, Karkonoskie Stowarzyszenie „Nadzieja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Państwowa Inspekcja Pracy, Polski Związek Niewidomych, Powiatowy Urząd Pracy, Sanepid, Centrum Kształcenia Kadr, Spółdzielnia Usługowa „Piast”, harcerze ZHP, Fundacja S.O.S Codzienność, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pogotowie ratunkowe, straż miejska, policja.

- Festyn podzielony był na dwie części, pierwsza - artystyczna w muszli koncertowej i druga - podczas której różne instytucje prezentowały swój dorobek i dzieliły się swoim doświadczeniem z innymi, by pomóc osobom niepełnosprawnym oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym. Można było nauczyć się pierwszej pomocy, zbadać poziom cukru, zobaczyć ręcznie robione ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne, obrazy malowane przez przebywających w areszcie śledczym i uzyskać szereg informacji o działalności organizacji społecznych – mówił Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Karkonoski Klub Amazonek prezentował ręcznie robione ozdoby. – Prace zostały wykonane przez nasze zdolne koleżanki podczas warsztatów z arteterapii, co oznacza leczenie sztuką. Malujemy, haftujemy i to nam wiele radości – zaznaczyła Wanda Nowak, z Karkonoskiego Klubu Amazonek.
Pomysł organizacji festynu chwaliła przewodnicząca Amazonek. – Możemy pokazać innym, że istniejemy i zaproponować wsparcie osobom potrzebującym - dodała Agata Kluczyńska, przewodnicząca Karkonoskiego Klubu Amazonek.

W muszli koncertowej wystąpiły m.in. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Parasol”, z przedszkoli nr 14 i 10, zespoły taneczne Sport Dance, Ósemeczki, Junior Dance z SP nr 8, zespół taneczno-wokalny z Karkonoskiego Stowarzyszenia „Nadzieja” oraz zespoły „Karkonosze”, „Rudawianie”, „Pogodne Słowiki”, „Szklarki”, czy też Kabaret „Bella Mafia”.

- Dzieci pięknie śpiewały, festyn też mi się podobał. Jest to świetna inicjatywa i fajna zabawa. Oby więcej takich imprez – mówiła Sylwia Karnasiewicz z Jeleniej Góry.
Również harcerze przyłączyli się do festynu i bawili dzieci różnymi grami z czarodziejską chustą. – Bawiliśmy się chustą w kolory, w rekina, czy też z piłeczką. Już drugi rok wspieramy festyn, bo też chcemy pomagać innym, chociażby poprzez zabawę – powiedziała Dorota Rugała, drużynowa 41 Gromady Zuchowej Sprytne Niedźwiadki, z Hufca Karkonoskiego.

- Uświadamiamy ludziom, że pomoc i zainteresowanie ofiarowane drugiej osobie jest najważniejsze. Zachęcamy też do wstąpienia w harcerskie szeregi – dodała Wiktoria Pawlak, harcerka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group