Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5840
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesołego Alleluja!

Sobota, 22 marca 2008, 6:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 marca 2008, 9:23
Autor: Jelonka.com
JELENIA GÓRA: Wesołego Alleluja!
Fasada jednej z kamienic przy ul. 1 Maja z płaskorzeźbą przedstawiającą symbol Chrystusa – Baranka Paschalnego. Skąd ten ornament? Kamienice w tej części miasta były budowane przez bardzo religijnych kupców, najczęściej protestantów, którzy w ten sposób manifestowali swoją wiarę.
Fot. TEJO
Radosnych Świąt Wielkanocnych, dobra i obfitości łask życzy wszystkim redakcja Jelonki.com

– Święta Wielkanocne to okres, kiedy powinniśmy się wyciszyć, przystanąć i zrozumieć, że jest to czas symbolizujący zwieńczenie ziemskiego życia Chrystusa oraz wypełnienie jego misji poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie - mówi ks. Radosław Ciesielski z parafii św. Jana Apostoła na Zabobrzu.

- Te święta powinny być dla nas najważniejsze, bo z jednej strony uświadamiają nam, że mamy naśladować naszego Zbawiciela, który cierpiał jako człowiek a z drugiej strony każą nam patrzeć na jego bóstwo i na tę wielką obietnicę, jaką jest życie wieczne, zbawienie, które mamy dzięki Jego Zmartwychwstaniu. Każdy z nas dąży do zmartwychwstania, na które jednak trzeba sobie zasłużyć. Wielki Post i Wielkanoc o tych obowiązkach przypominają - dodaje duchowny.

To wskazanie dla wierzących. Wszyscy, szczególnie w tych dniach, powinniśmy zapomnieć o gniewach i kłótniach. - Alteri vivas oportet si tibi vis vivere - Jeśli chcesz żyć dla siebie, żyj dla innych. Szczególnie w Wielkanoc!

Radosnych Świąt!
Redakcja Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group