Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7543
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wernisaż wystawy Stanisława Zająca

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 7:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 10:17
Autor: WAC
Piechowice: Wernisaż wystawy Stanisława Zająca
Fot. POK
Sporym zainteresowaniem publiczności cieszył się wernisaż wystawy prac Stanisława Zająca, który odbył się w ostatni piątek (5.04) w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie można oglądać dzieła związanego od wielu lat z Piechowicami artysty. Są to rzeźby, obrazy oraz to, z czego przede wszystkim znany jest S. Zająć - czyli szklane puchary, wazony i inne przedmioty.

Stanisław Zając urodził się w Strzykułach pod Warszawą. W region karkonoski przyjechał jako dziecko. Z zawodu jest malarzem na ceramice. Całe swoje życie zawodowe przepracował jako grawer w hucie „Julia”. Wielokrotnie wymyślał i tworzył wzory, które później umieszczał na kryształowych produktach eksportowanych na cały świat. Pracował w grawerniach w Szklarskiej Porębie, Piechowicach i Górzyńcu. W latach 70-tych i 80-tych na potrzeby i prośby włodarzy oraz mieszkańców Piechowic tworzył różnego rodzaju tablice informacyjne i szkolne, szyldy, obrazy, grawerki i wiele innych. Reprezentował też hutę i jej wyroby na targach w Wiedniu, Paryżu i Kolonii. Jest pasjonatem rzeźbiarstwa i malarstwa. Tworzy prace w wielu dziedzinach sztuki i o różnorodnej tematyce.

Wystawę dzieł S. Zająca można ogladąć w galerii wystawowej POK do 5 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group